02:07 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Ekspertas teigė, kad siekis įdiegti tokias raketas buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios JAV pasitraukė iš INF sutarties

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. JAV netrukus galės įdiegti naują vidutinio nuotolio raketą, skirtą sunaikinti Rusijos strateginių branduolinių pajėgų komandų centrus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos korespondentą Konstantiną Sivkovą.

  "Mes numanome, kad artimiausiu metu bus įdiegtos "Pershing II" vidutinio nuotolio raketos... Tai yra vadinamasis priešpriešinis ginklas. Ketinama smogti Rusijos strateginių branduolinių pajėgų kontrolės centrams, kad mūsų šalis neturėtų galimybės atsakyti amerikiečiams", — sakė jis spaudos konferencijoje MIA "Rossija segodnia".

  Ekspertas teigė, kad siekis įdiegti tokias raketas buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios JAV pasitraukė iš INF sutarties. Sivkovas mano, kad naujosios raketos nuotolis sieks apie tris tūkstančius kilometrų, o tikslumas — 10–30 metrų.

  Anksčiau užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas teigė, kad neatsakingi JAV prezidento administracijos Donaldo Trampo veiksmai padidina branduolinio konflikto riziką, Maskva yra priversta į tai reaguoti.

  Anot jo, tokio konflikto rizika dabar žymiai didesnė, nei buvo anksčiau. Jis pabrėžė, kad "šie žaidimai su galimybe panaudoti branduolinius ginklus vis labiau kelia nerimą, ką jau kalbėti apie grėsmę".

  Dar šia tema

  Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"
  Baltarusijoje atskleista grybų importo į Rusiją po vyno iš Lietuvos priedanga schema
  Putinas pakomentavo artėjančias didelio masto NATO pratybas Europoje
  Tegai:
  branduolinis karas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos