05:15 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  103

  Anot dabartinio Ukrainos vadovo, buvęs prezidentas užmiršta ar tiesiog nenori tikėti, kad jo statusas jau pasikeitė

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis mano, kad Europos vadovai ir žiniasklaida yra šokiruoti dėl buvusio Ukrainos vadovo Petro Porošenkos elgesio.

  Tai Ukrainos vadovas pasakė per savo pasirodymą, kuris skelbiamas prezidento biuro Facebook paskyroje.

  "Matėte tiek prezidento Šteinmejerio, tiek Vokietijos, tiek Prancūzijos, tiek daugelio Europos žiniasklaidos pranešimus — jie yra šokiruoti, nes jo retorika keičiasi taip pat, kaip ir jo statusas. Tačiau vienintelis dalykas, kurį jis pamiršta, kad jis nebe prezidentas, ne tai, kad jis pamiršta, bijau, kad jis tuo netiki", — teigė Ukrainos prezidentas.

  Anot Zelenskio, Porošenka kritikuoja "Šteinmejerio formulę" ir priešinasi pajėgų ir priemonių pasitraukimui iš kontaktinės linijos Donbaso mieste. Jis mano, kad didžiule buvusio Ukrainos vadovo klaida gali tapti bandymas vadovauti "naujajam Maidanui".

  Duodamas interviu RT, ekspertas Jevgenijus Minčenko teigė, kad Porošenkai iškilo politinio išgyvenimo klausimas, nes "daugiau nei pakankamai" yra medžiagos, kuri leidžia iškelti jam baudžiamąją bylą.

  Tuo pat metu jis suabejojo Zelenskio žodžiais. Jo nuomone, europiečiai, atvirkščiai, nori užmiršti Ukrainos temą kaip erzinantį veiksnį.

  Spalio pradžioje kontaktinės grupės dėl Ukrainos konflikto šalies rytuose sprendimo nariai susitarė dėl "Šteinmejerio formulės", kuri numato Kijevo nekontroliuojamus rinkimus DLR ir LLR. Po to turėtų įsigalioti specialiojo Donbaso statuso įstatymas, jei ESBO stebėtojai patvirtins, kad rinkimai vyko pagal organizacijos standartus.

  Zelenskiui paskelbus apie susitarimo pasirašymą, visoje šalyje kilo protestų banga. Protestai vyko Kijeve, Lvove, Odesoje, Dnipro, Nikolajeve ir kituose Ukrainos miestuose. Prezidentas įsitikinęs, kad "Šteinmejerio formulei" nėra alternatyvos.

  Dar šia tema

  Zelenskis pakomentavo susitikimo su Putinu galimybę
  "Tu girtas, išsiblaivyk": internete išjuokti Porošenkos pasiūlymai dėl Donbaso
  Lukašenka pasisakė apie Zelenskio ir Putino susitikimą NVS viršūnių susirinkime
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos