05:31 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  75

  Kasmėnesiniai prekybos nuostoliai dėl sankcijų siekia keturis milijardus dolerių, iš jų 45 procentus patiria sankcijas įvedusios šalys

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Rusija patiria tik šiek tiek daugiau nei pusę nuostolių nuo sankcijų iš Vakarų pusės, likusi dalis tenka valstybėms, kurios įvedė šias ribojamąsias priemones, rašo Vokietijos laikraštis "Handelsblatt" su nuoroda į Metjė Krozės iš Lingnano universiteto Honkonge ir Juliano Hinco iš Kylio pasaulio ekonomikos instituto tyrimą.

  Tyrimo autoriai nustatė, kad kasmėnesiniai prekybos nuostoliai dėl sankcijų siekia keturis milijardus dolerių. Tuo pat metu mokslininkai, kaip pažymi leidinys, daro "stulbinančias išvadas": 45% žalos tenka sankcijas įvedusioms šalims. Europos Sąjungai tenka 92% nuostolių, kuriuos Vakarų šalys patiria dėl antirusiškų sankcijų. Didelė dalis tenka Vokietijai — 38%, arba 667 milijonai dolerių per mėnesį.

  Be to, Krozės ir Hinco tyrime sakoma apie tai, kad Prancūzijos kompanijoms eksporto į kitas šalis sąskaita taip ir nepavyko kompensuoti nuostolių, kuriuos jos patyrė dėl Vakarų sankcijų prieš Rusiją.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybės perversmas. Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir paneigė kaltinimus. Be to, Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ar Minsko susitarimų dėl situacijos Donbase sureguliavimo subjektas.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau pareiškė, kad visi, kas turi politiškai brandų požiūrį į situaciją su antirusiškomis sankcijomis, jau seniai turėjo suprasti, kad sankcijos Rusijai neveikia ir niekada neveiks.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  JAV išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą
  Berlynas išreiškė poziciją sankcijų Rusijai atžvilgiu
  Viskas, kaip ir norėjote: Rusijos bankas vietoje JAV pasirinko Kiniją
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos