04:48 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Anksčiau Pentagono vadovas Markas Esperis CBS sakė, kad JAV iš Sirijos išves apie 1 tūkst. karininkų

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Senato vadovas Čakas Šumeris (Chuck Schumer) sakė, kad demokratai siūlys rezoliuciją, raginančią JAV prezidentą Donaldą Trampą panaikinti sprendimą išvesti kariuomenę iš šiaurinės Sirijos, pranešė laikraštis "Hill".

  Anot laikraščio, Šumeris teigė susitikęs su JAV Atstovų rūmų pirmininke Nense Pelosi, jie sutarė siūlyti bendrą rezoliuciją dėl Donaldo Trampo sprendimo ir Turkijos karinės operacijos Sirijoje.

  "Mes pateiksime Senatui ir Atstovų Rūmams bendrą rezoliuciją, raginančią prezidentą atšaukti savo sprendimą ir padaryti viską, kas įmanoma, siekiant apsaugoti kurdus, padaryti viską, kas būtina, kad Islamo valstybės* teroristai neištrūktų, ir įsitikinti, kad Turkija laikosi galiojančių susitarimų su JAV ir dėl Sirijos", — laikraštis cituoja Šumero žodžius.

  Senatorius taip pat pažymėjo, kad, jo nuomone, rezoliucija, kuri vis dar rengiama, sulauks "reikšmingos abiejų šalių paramos".

  Sirijos kariai
  © Sputnik / Дмитрий Виноградов

  "Kongresas turi balsuoti, kad tam nepritartų (Trampo sprendimui), ir reikalauti visiško Islamo valstybės* sunaikinimo strategijos", — Twitter parašė Šumeris.

  Anksčiau Pentagono vadovas Markas Esperis CBS sakė, kad JAV iš Sirijos išves apie 1 tūkst. karininkų. Kaip pranešė "Reuters", cituodami šaltinius, JAV svarsto galimybę artimiausiomis dienomis išvesti didžiąją dalį karių iš Sirijos, visiškas ginkluotųjų pajėgų išvedimas gali užtrukti daugiau nei dvi savaites.

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas spalio 9 dieną paskelbė operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje prieš Kurdistano darbininkų partiją ir Turkijoje uždraustą teroristų grupuotę "Islamo valstybę"*. Turkijos aviacija tą pačią dieną užpuolė Ras al-Aino miestą ir kelis kitus Sirijos miestus, esančius prie abiejų šalių sienos.

  Vėliau buvo paskelbta antžeminės operacijos dalies pradžia. Šeštadienį Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad Turkijos kariuomenė ir Sirijos ginkluotoji opozicija perėmė Ras al-Ain, o sekmadienį "Anadolu" pranešė perimanti Tel Abjado miestą.

  Sirijos valdžia ne kartą smerkė Turkijos okupacijos politiką šiaurinėje Sirijoje. Rusija pareiškė, kad Turkija turi vengti veiksmų, galinčių trukdyti išspręsti Sirijos konfliktą, vykstantį nuo 2011 metų.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios

  Dar šia tema

  Turkija pradėjo karinę operaciją Sirijoje
  Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"
  Trampas ieško Turkijos ir kurdų sąlyčio taškų, pranešė Valstybės departamentas
  Tegai:
  kariuomenė, Sirija, Turkija, JAV

  Svarbiausios temos