18:53 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Anksčiau kurdus rėmė Vašingtonas, tačiau Turkijai pradėjus operaciją paskelbė apie kariuomenės pasitraukimą iš regiono ir nesutiko kovoti su Ankara, kad apsaugotų kurdus

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad NATO neteikia tinkamos paramos jo šaliai, ir paragino aljansą pasirinkti tarp Ankaros ir teroristų, rašo RIA Novosti.

  "Mes esame NATO nariai, kur yra penktasis straipsnis (Šiaurės Atlanto sutarties, kurioje numatoma visų aljanso narių reakcija užpuolus vieną iš jų — Sputnik), ir mums gresia teroristinės organizacijos išpuoliai. Ir pagal penktąjį straipsnį NATO privalo mus palaikyti. Ar esate su mumis, ar su teroristais? Tikslaus atsakymo nėra", — pabrėžė jis interviu žurnalistams.

  Turkijos vadovas taip pat pripažino, jog tai galimai vyksta todėl, kad Turkija yra vienintelė musulmoniška šalis NATO.

  Be to, Erdoganas pridūrė, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, su kuriais jis kalbėjosi telefonu, "patiria stiprų dezinformacijos spaudimą".

  "Taikos šaltinis"

  Spalio 9 dieną Turkijos vadovas paskelbė operaciją "Taikos šaltinis" Sirijos šiaurėje prieš savo šalyje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją ir teroristų grupuotę "Islamo valstybė"*.

  Tą pačią dieną Turkijos lėktuvai atakavo Ras al-Ainą ir kitus miestus. Po to vyko antžeminė ataka. Šeštadienį Ankara paskelbė, kad Ras al-Ainas yra kontroliuojamas, o agentūra "Anadolu" paskelbė informaciją apie Tel Abjado užėmimą.

  Sekmadienį Damaskas nusprendė dislokuoti kariuomenę visame pasienyje su Turkija, kad padėtų kurdams. Vyriausybės pajėgos pradėjo pajėgų perkėlimą į šalies šiaurę, pirmadienį Bašaro al Asado kariuomenė įėjo į kelis kurdų kontroliuojamus miestus.

  Anksčiau kurdus rėmė Vašingtonas, tačiau Turkijai pradėjus operaciją paskelbė apie kariuomenės pasitraukimą. Pentagonas pabrėžė, kad jie "nepasirašė" kovoti su Ankara, kad apsaugotų kurdus. Kurdistano darbininkų partija tai traktavo kaip susitarimų pažeidimą.

  *Rusijoje uždrausta teroristų grupuotė.

  Dar šia tema

  Turkija pradėjo karinę operaciją Sirijoje
  Trampas ieško Turkijos ir kurdų sąlyčio taškų, pranešė Valstybės departamentas
  Prancūzija paskelbė ketinanti sustabdyti Turkijos operaciją Sirijoje
  Tegai:
  Turkija, Vašingtonas, kurdai

  Svarbiausios temos