05:03 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Europos Tarybos pastatas Strasbūre, archyvinė nuotrauka

  ES sutiko koordinuoti ginklų tiekimo Turkijai politiką

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7

  Šią savaitę įvyks atitinkamos darbo grupės susirinkimas, kad būtų suderintos ir apsvarstytos valstybių narių pozicijos

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Europos Sąjunga susitarė koordinuoti ginklų tiekimo Turkijai politiką, atsižvelgdama į daugelio šalių jau priimtus sprendimus nutraukti licencijų išdavimą ir ginklų pardavimą, pirmadienį susitarė užsienio reikalų ministrai, praneša RIA Novosti.

  Be to, nebuvo priimtas sprendimas įvesti ginklų embargą, nes Turkija yra NATO narė ir tai nustato tam tikrus įsipareigojimus ES valstybėms, kurios taip pat yra aljanso narės.

  "Atsižvelgdama į tai, kad Turkijos karo veiksmai su dramatiškomis pasekmėmis tebevyksta, ES primena kai kurių valstybių narių priimtą sprendimą nedelsiant nutraukti ginklų eksporto į Turkiją licencijavimą", — teigiama Liuksemburgo paskelbtame pranešime.

  Jame teigiama, kad valstybės narės įsipareigoja laikytis "nacionalinės pozicijos" dėl ginklų eksporto į Turkiją, tačiau kartu reikia atsižvelgti į būtinybę užtikrinti "stabilumą regione". "Šią savaitę įvyks atitinkamos darbo grupės susirinkimas, kad būtų suderintos ir apsvarstytos valstybių narių pozicijos šiuo klausimu", — sakė ES Tarybos atstovai.

  Kaip RIA Novosti aiškino šaltinis ES struktūrose, priimti sprendimą dėl embargo "pasirodė sudėtinga, atsižvelgiant į tai, kad Turkija yra NATO narė", todėl Europos sąjungininkai įpareigoti bendradarbiauti su Ankara.

  Dar šia tema

  Užsieniečiai negalės traukiniu atvykti į Sankt Peterburgą su elektronine viza
  Trampas ieško Turkijos ir kurdų sąlyčio taškų, pranešė Valstybės departamentas
  Tegai:
  ginklų tiekimas, Turkija, ES

  Svarbiausios temos