05:03 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  ES Tarybos pranešime pabrėžiama, jog Europos Sąjunga palaiko Sirijos valstybės teisę į vienybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Europos Sąjunga paragino Turkiją nutraukti vienašales karines operacijas Sirijos šiaurės rytuose ir išvesti savo kariuomenę, teigiama pirmadienį šalių-narių užsienio reikalų ministrų priimtame nutarime, praneša RIA Novosti.

  "ES smerkia Turkijos karo veiksmus, kurie kenkia viso regiono stabilumui ir saugumui... Tai labai apsunkina JT vadovaujamo politinio proceso perspektyvas pasiekti taiką Sirijoje ir kenkia iki šiol Tarptautinės kovos su "Islamo valstybe"* koalicijos padarytai pažangai", — sakoma ES Tarybos atstovų Liuksemburge išplatintame pranešime.

  Jame pažymima, kad ES "tebepalaiko Sirijos teisę į valstybės vienybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą".

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas spalio 9 dieną paskelbė operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje prieš Kurdistano darbininkų partiją ir Turkijoje uždraustą teroristų grupuotę "Islamo valstybė"*. Turkijos aviacija tą pačią dieną užpuolė Ras al-Aino miestą ir kelis kitus Sirijos miestus, esančius prie abiejų šalių sienos.

  Vėliau buvo paskelbta antžeminės operacijos dalies pradžia. Šeštadienį Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad Turkijos kariuomenė ir Sirijos ginkluota opozicija perėmė Ras al-Ain valdymą, o sekmadienį "Anadolu" pranešė perimanti Tel Abjado miestą.

  Sirijos valdžia ne kartą smerkė Turkijos okupacijos politiką šiaurinėje Sirijoje. Rusija pareiškė, kad Turkija turi vengti veiksmų, galinčių trukdyti išspręsti Sirijos konfliktą, vykstantį nuo 2011 metų.

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios

  Dar šia tema

  Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"
  Prancūzija paskelbė ketinanti sustabdyti Turkijos operaciją Sirijoje
  Tegai:
  kariuomenė, Sirija, Turkija, ES

  Svarbiausios temos