16:36 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Klimato aktyvistė Greta Thunberg, archyvinė nuotrauka

  EP paragino ištirti Rusijos "ryšio" su Gretos Tunberg protestais galimybę

  © REUTERS / ANDREJ IVANOV
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Politologas Aleksandras Asafovas įtarimus, kad šios akcijos susijusios su Rusija, pavadino "politiniu stereotipu"

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Europos Parlamento deputatas Jorgas Moitenas (Jörg Meuthen) paragino išsiaiškinti, ar Europos Komisija galėtų atmesti galimybę, kad Rusija finansuoja ekologinius judėjimus Europoje, praneša RT.

  "Šios kampanijos (pavyzdžiui "Penktadieniai už ateitį" (švedų aktyvistės Gretos Tunberg (Greta Thunberg) judėjimas— Sputnik), "Greenpeace" akcijos, civilių gelbėjimo laivai Viduržemio jūroje) yra profesionaliai organizuojamos ir turi rimtą finansinę paramą", — teigė parlamentaras.

  Pasak deputato, tokie protesto judėjimai ilgalaikėje perspektyvoje daro neigiamą įtaką Europos ekonomikos plėtrai.

  "Šiuo metu tokios kampanijos daro didelę įtaką politikai, kuri trukdo pasiekti tokius tikslus kaip gerovės, užimtumo, patikimo energijos tiekimo užtikrinimas, ir galiausiai prisideda prie to, kad Europa praranda globalų konkurencingumą ir skursta", — teigė Moitenas.

  Šiuo atžvilgiu jis ragina išanalizuoti, ar už ekologinių judėjimų neslypi hibridinės grėsmės. Politikas taip pat klausia, ar Rusija gali būti susijusi su šių aplinkosaugos kampanijų organizavimu.

  "Ar Komisija gali atmesti galimybę, kad šias kampanijas finansuoja ir prižiūri Rusija, neturėdama tokio tyrimo išvadų?" — klausia Moitenas.

  Politologas Aleksandras Asafovas įtarimus, kad šios akcijos susijusios su Rusija, pavadino "politiniu stereotipu".

  "Tam tikros šių veiksmų kontrolės (ekologinių judėjimų organizavimo — Sputnik) pobūdis yra akivaizdus, ​​tačiau gerbiamas deputatas veikia laikydamasis nusistovėjusių politinių stereotipų ir klysta. Aplinkosaugos darbotvarkėje, be abejo, yra tam tikrų manipuliacijų, tačiau kalbėti apie Rusijos įtaką, mano nuomone, yra ganėtinai juokinga", — sakė ekspertas interviu "RT".

  16-metė švedų klimato aktyvistė Greta Tunberg yra žinoma kaip visuotinio jaunimo judėjimo prieš klimato kaitą ("Penktadieniai už ateitį"), kuriuo reikalaujama veiksmų prieš visuotinį atšilimą, įkūrėja: protestuodami moksleiviai, užuot eidami į mokyklas, penktadieniais dalyvauja mitinguose. Pasaulinė šlovė Tunberg atiteko po jos kalbos JT aukščiausiojo lygio susitikime.

  Komentuodamas aktyvistės kalbą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad jis nepritaria "visuotiniam susižavėjimui Gretos Tunberg kalba" ir pabrėžė, kad yra smerktina, "kai kas nors išnaudoja vaikus ir paauglius savo interesams".

  Dar šia tema

  Gretos Tunberg gerbėjai Lietuvoje
  Senatoriai dar nėra pasirengę pakviesti Gretos Tunberg į Rusijos Federacijos tarybą
  Po Putino pranešimo Greta Tunberg pakeitė savo profilį Twitter'yje
  Tegai:
  akcija, Rusija

  Svarbiausios temos