08:57 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II, archyvinė nuotrauka

  Elžbieta II įvardijo Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES datą

  © REUTERS / VICTORIA JONES
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (141)
  41 0 0

  Pasak karalienės, Parlamento nustatyti "Brexit" terminai visada buvo Didžiosios Britanijos vyriausybės prioritetas

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II patvirtino, kad vyriausybė įvykdys "Brexit" iki spalio 31 dienos. Apie tai ji pasakė savo kalboje naujos Britanijos Parlamento sesijos atidarymo metu.

  "Mano vyriausybės prioritetas visada buvo užtikrinti Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos spalio 31 dieną. Mano vyriausybė ketina atrasti naujus partnerystės su Europos Sąjunga santykius, pagrįstus laisva prekyba ir bendradarbiavimu", — kreipėsi karalienė į Parlamentą.

  Kaip būtent konservatorių vyriausybė, kuriai vadovauja ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, ketina pasiekti iškeltą tikslą, Elžbieta II nesakė.

  Karalienės kalbą rengia dabartinis Ministrų kabinetas, pristatydamas joje pagrindines vyriausybės užduotis.

  Iš viso kalboje buvo 26 nuorodos į įstatymus. Daugelis jų susiję su Didžiosios Britanijos įstatymų atnaujinimu, atsižvelgiant į pasitraukimą iš ES migracijos, socialinių ir teisėsaugos sistemų, žuvininkystės ir žemės ūkio srityse. Deputatai turės patvirtinti jiems pateiktą programą iki savaitės pabaigos.

  Elžbieta II taip pat sakė, kad pasitraukusi iš ES, šalies vyriausybė padarys viską, kas įmanoma, kad Britanija išlaikytų pagrindinį vaidmenį tarptautinėje arenoje.

  Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES planuojamas spalio 31 dieną. Ministras pirmininkas savo kalbose ne kartą yra pareiškęs, kad ketina išstoti iš ES ir be susitarimo. Tačiau Didžiosios Britanijos Parlamentas priėmė įstatymą, pagal kurį Džonsonas bus įpareigotas prašyti Briuselio atidėjimo, jei iki spalio 19 dienos nepavyks pasiekti susitarimo dėl "Brexit" su Europos Sąjunga.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (141)

  Dar šia tema

  Merkel papasakojo apie "Brexit" įtaką pasaulio ekonomikai
  Džonsonas paprašys atidėti "Brexit", jei nebus susitarimo su ES
  Švedijos ir Suomijos premjerai aptars ES biudžetą, "Brexit" ir Baltijos šalių gynybą
  Tegai:
  ES, Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos