14:12 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
  31

  Anot Britanijos URM vadovo, ši operacija labai pakenkė stabilumui ir saugumui regione, ji rizikuoja pagilinti humanitarinę krizę ir milijonų pabėgėlių kančias

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Britanijos užsienio reikalų ministras Dominikas Raabas pareiškė, kad Turkijos "neapgalvota ir neproduktyvi" karinė operacija Sirijoje "žaidžia" Rusijos ir Sirijos vyriausybės naudai, praneša RIA Novosti.

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas spalio 9 dieną paskelbė operaciją "Taikos šaltinis" Sirijos šiaurėje prieš Turkijoje uždraustą Kurdistano darbo partiją ir teroristų grupuotę "Islamo valstybė"*. Turkijos aviacija tą pačią dieną apšaudė Ras al Aino miestą ir keletą kitų Sirijos miestų, esančių prie šių dviejų šalių sienos. Vėliau buvo paskelbta apie antžeminės operacijos dalies pradžią.

  "Mes perspėjome Turkiją, kad reikia susilaikyti nuo šios operacijos. Kaip ir bijojome, ši operacija labai pakenkė stabilumui ir saugumui regione, ji rizikuoja pagilinti humanitarinę krizę ir milijonų pabėgėlių kančias", — pasakė Raabas antradienį Parlamente.

  Jis pažymėjo, kad supranta Turkijos susirūpinimo priežastis, taip pat sunkumus, kuriuos patiria šalis, priėmusi savo teritorijoje 3,6 milijono Sirijos pabėgėlių. Raabas taip pat pažymėjo, kad Turkija yra NATO sąjungininkė ir labai svarbi partnerė.

  "Tačiau tai ne tie veiksmai, kurių mes tikimės iš sąjungininko, jie yra neapgalvoti ir neproduktyvūs, jie žaidžia Rusijos ir Asado režimo naudai", — pareiškė Raabas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad reikia vengti "Turkijos stūmimo į Rusijos rankas".

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)

  Dar šia tema

  JAV pateiks rezoliuciją, raginančią atšaukti kariuomenės išvedimą iš Sirijos
  Erdoganas reikalauja, kad NATO pasirinktų tarp Turkijos ir teroristų
  ES ragina Turkiją išvesti kariuomenę iš Sirijos
  Tegai:
  Rusija, Turkija, Sirija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos