09:09 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Picerijos vadybininkas bandė apgauti buvusį darbuotoją dėl pinigų ir, supratęs, kad iš to nieko neišeis, pradėjo muštis

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Lenkijoje picerijos vadybininkas sumušė Ukrainos aktorių Jurijų Marką. Apie tai jis pranešė savo puslapyje Facebook.

  Vyras teigė, kad prieš trejus metus dėl padėties Ukrainoje jis išvyko dirbti į Poznanę. Lenkijoje jis ėmėsi bet kokio darbo, dirbo po 12 valandų, tarp spektaklių dirbo picerijoje, iš kur vėliau nusprendė išeiti.

  Pasak aktoriaus, įstaigos vadovas pažadėjo jam sumokėti vėliau, ir sakė ateiti spalio 10 dieną, 22 valandą, pasiimti uždirbtus pinigus.

  "Atsižvelgiant į tai, kad esu užsienietis, bandė mane apgauti dėl pinigų ir, supratęs, kad iš to nieko neišeis, pradėjo grasinti ir smaugti. Tai privertė mane iškviesti policiją. Prieš atvykstant policijai picerijos vadybininkas mane visokiais būdais provokavo, bet, negalėdamas susilaikyti, trenkė į veidą", — sakė Markas.

  Nukentėjusysis pažymėjo, kad į įvykio vietą atvykusi policija elgėsi keistai. Jie neperžiūrėjo kamerų vaizdo įrašų ir tarsi nenorėjo pastebėti, kad visas aktoriaus veidas buvo kraujuotas. Vienintelis dalykas, kurį jie padarė, — iškvietė greitąją pagalbą.

  Anksčiau Amerikos žiniasklaida pranešė, kad į Lenkiją dirbti atvykę ukrainiečiai vis dažniau susiduria su neigiamu vietinių gyventojų požiūriu. Pasak fondo "Mūsų pasirinkimas", palaikančio ukrainiečius Lenkijoje, vadovės Miroslavos Kerik, lenkų priešiškumas Ukrainos darbo migrantams išaugo atėjus į valdžią partijai "Teisė ir Teisingumas" ir pradėjus įgyvendinti jos antiimigracijos darbotvarkę, taip pat atšaukus vizų režimą tarp ES ir Ukrainos.

  Analitikos bendrovės "Selectivv" duomenimis, dabar Lenkijoje yra apie 1,27 mln. Ukrainos piliečių.

  Sputnik Lietuva ne kartą rašė, kad darbingi ukrainiečiai yra priversti vykti dirbti į Europos šalis dėl sunkios ekonominės padėties šalyje. Viena iš prioritetinių krypčių yra Lenkija. Tačiau darbo sąlygos ukrainiečiams dažnai yra ypač prastos, jie gyvena net neturėdami minimalių patogumų, jiems delsia arba visai nemoka atlyginimų.

  Dar šia tema

  Vengrijos valdžios institucijos konfiskuoja pasus, išduotus ukrainiečiams Užkarpatėje
  JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
  Nausėda susitiko su Lietuvoje gydomais Ukrainos kariais
  Vakarai raginami parengti "Maršalo planą" Ukrainai
  Tegai:
  Ukraina, Lenkija

  Svarbiausios temos