09:25 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Anot agentūros pašnekovų, operacija buvo įvykdyta rugsėjo pabaigoje ir buvo nukreipta prieš Teherano galimybes skleisti "propagandą"

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. JAV įvykdė slaptą operaciją kibernetinėje erdvėje prieš Iraną po to, kai buvo užpultos Saudo Arabijos naftos gavybos vietos, už kurios, pasak Vašingtono, yra Teheranas, pranešė "Reuters", remdamasis neįvardytais Amerikos valdžios institucijų atstovais.

  Raketos smūgis į Saudo Arabijos naftos telkinius — video
  YouTube / 60 Minutes / On 60 Minutes: Never-before-seen video of oil strikes

  Anot agentūros pašnekovų, operacija buvo įvykdyta rugsėjo pabaigoje ir buvo nukreipta prieš Teherano galimybes skleisti "propagandą". Vienas iš šaltinių teigė, kad ataka "fiziškai paveikė" įrangą, tačiau išsamesnių duomenų jis nepateikė.

  Pentagonas atsisakė komentuoti JAV kibernetines atakas. "Laikydamiesi savo politikos ir dėl operatyvinio saugumo sumetimų, mes neaptariame kibernetinės erdvės operacijų, žvalgybos ir planų", — sakė agentūros atstovė Elisa Smit.

  Rugsėjo viduryje buvo užpultos kelios naftos gamyklos Saudo Arabijoje, po kurių šalis, didžiausia naftos eksportuotoja, kurį laiką sumažino savo produkcijos kiekį perpus. Husitų Jemeno sukilėliai, su kuriais kovoja Saudo Arabijos vadovaujama arabų koalicija, pareiškė, kad jų kovotojai įvykdė išpuolį, pasitelkę dronus. JAV teigė, kad Jemeno užpuolimo įrodymų nėra, ir dėl to kaltino Iraną. Arabų koalicija taip pat mano, kad išpuoliuose dalyvavo Teheranas. Iranas šiuos kaltinimus neigia.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

  Dar šia tema

  Amerika "mūsų viskas": Lietuvos energetinė politika pilna tuščių lūkesčių
  Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"
  Tegai:
  kibernetinės atakos, Iranas, JAV

  Svarbiausios temos