09:54 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)
  48

  Pagal kurdų ir Damasko susitarimą, Sirijos armija turėtų okupuoti visą pasienio teritoriją, kad atremtų Turkijos pajėgų išpuolius ir apsaugotų vietos gyventojus

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. JAV vadovaujama tarptautinė koalicija sunaikino bazę Sirijos mieste Ain al-Arabe (Kobani — kurdų pavadinimas) pasienyje su Turkija, kai pasitraukė JAV pajėgos, praneša Sirijos nacionalinė naujienų agentūra "SANA".

  "JAV koalicija sugriovė bazę Ain al-Arabo mieste, Alepo provincijos šiaurės rytuose, pasitraukusi iš ten", — rašo agentūra.

  Po sekmadienio pranešimo apie kurdų administracijos ir Damasko susitarimus perkelti CAP armiją į šiaurės rytų Siriją, Manbidžo sritį, Tabkos oro pajėgų bazė ir Rako, Ain Iso ir Tel-Tampo miestai buvo perduoti vyriausybės kontrolei, anksčiau Tamras buvo kontroliuojamas Sirijos demokratinių pajėgų (SDS), arabų ir kurdų pajėgų. Tabkoje, Ain Ise ir Manbidže esančias savo bazes JAV kariuomenė taip pat paliko.

  Pagal kurdų ir Damasko susitarimą Sirijos armija turėtų okupuoti visą pasienio teritoriją, kad atremtų Turkijos pajėgų išpuolius ir apsaugotų vietos gyventojus.

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas spalio 9 dieną paskelbė operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje prieš Kurdistano darbininkų partiją ir teroristų grupuotę "Islamo valstybė"*. Vėliau prasidėjo antžeminė operacijos dalis. Šeštadienį Turkijos kariuomenė ir Sirijos ginkluota opozicija užėmė Ras al Ainą, o sekmadienį — Tel Abjadą.

  Tuo tarpu autonominė teritorijų administracija Sirijos šiaurės rytuose susitarė su Damasku dislokuoti kariuomenę palei visą sienos su Turkija dalį, kad padėtų atremti Turkijos kariuomenės ir grupuočių išpuolius.

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)

  Dar šia tema

  Erdoganas reikalauja, kad NATO pasirinktų tarp Turkijos ir teroristų
  Britanijos URM: Turkija "žaidžia" Rusijos ir Asado naudai, vykdydama operaciją Sirijoje
  Tegai:
  kariuomenė, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos