11:53 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Anksčiau JAV prezidentas pasirašė dekretą, įvedantį sankcijų režimą Turkijai dėl situacijos Sirijos šiaurės rytuose, kur Ankara pradėjo puolimą prieš kurdus

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Ankara atsakys į JAV sankcijas, kurios jai buvo nustatytos dėl Turkijos operacijos Sirijoje, sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevliutas Čavušoglu, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė dekretą, įvedantį sankcijų režimą Turkijai dėl situacijos Sirijos šiaurės rytuose, kur Ankara pradėjo puolimą prieš kurdus. Trampas pateikė daugybę galimų sankcijų, įskaitant finansines. Kol kas Turkijos gynybos ir energetikos ministerijos, taip pat šių ministerijų vadovai ir Turkijoje valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos pirmininko pavaduotojas yra įtraukti į sankcijų sąrašą.

  "Matome, kad Trampas, veikiamas vidaus politinių veiksnių, imasi tam tikrų žingsnių prieš mus. Jokios sankcijos ir grasinimai nėra priimtini. Mes imsimės atsakomųjų veiksmų prieš šias sankcijas. Mes pateiksime savo atsakymą", — sakė Čavušoglu, kalbėdamas Turkijos parlamente.

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas spalio 9 dieną paskelbė operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje prieš Kurdistano darbininkų partiją ir teroristų grupuotę "Islamo valstybė"*. Vėliau prasidėjo antžeminė operacijos dalis. Šeštadienį Turkijos kariuomenė ir Sirijos ginkluota opozicija užėmė Ras al Ainą, o sekmadienį — Tel Abjadą.

  Dar šia tema

  JAV pateiks rezoliuciją, raginančią atšaukti kariuomenės išvedimą iš Sirijos
  Amerikos TV kanalas pateikė pratybas JAV kaip Turkijos armijos puolimą Sirijoje
  Tegai:
  sankcijos, Mevliutas Čavušohlu, JAV, Turkija

  Svarbiausios temos