17:08 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Europiečiai bando rasti ryšį tarp Tunberg ir Rusijos, nors Maskvai nenaudinga silpninti Europą kaip sąjungininkę ekonominėje kovoje su JAV ir Kinija, sakė politologas Pavelas Šipilinas

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Europiečiai, kaip įprasta, bando apkaltinti Rusiją, nors ekonomiškai silpna Europa Maskvai nėra naudinga, sakė politologas Pavelas Šipilinas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Man atrodo, kad šią naujieną galima padalyti į dvi dalis. Pirma — pripažinti, kad šis pasaulinis ekonominis reketas yra finansinio ir dirbtinio pobūdžio. Mat ši nelaiminga mergaitė Greta Tunberg — priversta susitikti su JT generaliniu sekretoriumi, vyriausybe ir įvairių organizacijų lyderiais. Greta Tunberg — dirbtinis, finansuojamas projektas. Antra — europiečiai paprastai bando viską perkelti nuo ligotos galvos ant sveikos. Rusijai visai nenaudinga padaryti Europą silpną", — sakė politologas.

  "Mes kaip tik esame toje pačioje valtyje, ir iš tikrųjų turime tapti sąjungininkais konkurencinėje ekonominėje kovoje su JAV ir Kinija", — sakė jis.

  Pasak Šipilino, kai kurie Europos parlamentarai bando sugriauti pasitikėjimą Rusija, nes jie laikosi proamerikietiškos linijos.

  "ES yra europarlamentarų, kurie susiję su transatlantine poligamija, ir jie naudojasi bet kokiu metodu, siekdami sugriauti pasitikėjimą Rusijos minčių tyrumu. Todėl kai kuriems parlamentarams bus daromas spaudimas. Neatmetu, kad tie žmonės, kurie remia Gretą Tunberg, "prastumia" ir idėją, kad už jų stovi Rusija. Viena vertus, perkeldami atsakomybę nuo ligotos galvos ant sveikos, kita vertus — laikydamiesi savo grynai komercinių tikslų", — mano analitikas.

  Anksčiau Europos Parlamento deputatas Jorgas Moitenas paragino išsiaiškinti, ar Europos Komisija galėtų atmesti galimybę, kad Rusija finansuoja ekologinius judėjimus Europoje.

  Pasak Moiteno, Švedijos aktyvistės Gretos Tunberg judėjimas "Penktadieniai už ateitį", "Greenpeace" akcijos, civilių gelbėjimo laivai Viduržemio jūroje "yra profesionaliai organizuojamos akcijos ir turi rimtą finansinę paramą".

  Moiteno teigimu, tokios akcijos gali neigiamai paveikti ES ekonomiką, politiką ir "trukdyti" užtikrinti gerovę, užimtumą bei patikimą energijos tiekimą.

  Dar šia tema

  Vilniuje moksleiviai dalyvavo pasauliniame streike dėl klimato — video
  "Penktadieniai už ateitį": Vilnius prisijungia prie streiko dėl klimato
  Britanijos policija žiauriai malšina Gretos Tunberg gerbėjų protestą
  Tegai:
  Rusija, projektas, Europa, Greta Tunberg

  Svarbiausios temos