11:23 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Gegužę tuometinis Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Daniliukas pranešė, kad iš valstybės vadovo administracijos dingo serveriai su slapta informacija

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka neatvyko į apklausą Ukrainos valstybiniame tyrimų biure (VTB), susijusią su serverių dingimu iš valstybės vadovo administracijos, sakė biuro spaudos sekretorė Anželika Ivanova.

  Gegužę tuometinis Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Daniliukas paskelbė, kad iš valstybės vadovo administracijos dingo serveriai su slapta informacija. Vėliau Porošenkos atstovas Sviatoslavas Cegolko paneigė šią informaciją. Ukrainos VTB pradėjo baudžiamąją bylą dėl monitorių ir serverių dingimo iš prezidento administracijos.

  "Petro Porošenka neatvyko į apklausą Valstybiniame tyrimų biure. Šiandien jis buvo iškviestas į apklausą baudžiamojoje byloje dėl galimo pareigūnų ar ypač atsakingas pareigas Ukrainos valstybinėse institucijose užimančių asmenų nusikalstamos veikos padarymą, tai yra galimas informacijos laikmenų, kuriose saugomos valstybės paslaptys, praradimas", — cituoja Ivanovos žodžius naujienų agentūra "UNIAN".

  Spaudos sekretorė teigė, kad tai vadinamasis valstybės vadovo administracijos atvejis, kuris buvo užregistruotas, remiantis Daniliuko socialiniuose tinkluose paskelbta informacija.

  Anksčiau Valstybinio tyrimų biuro direktorius Romas Truba teigė, kad Porošenka turi liudytojo statusą 12 baudžiamųjų bylų. Buvęs prezidentas anksčiau liudijo Valstybiniame tyrimų biure byloje dėl "Kuznica na Rybalskom" gamyklos pardavimo, mokesčių vengimo perkant "Direct TV" kanalą, taip pat dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

  Dar šia tema

  Porošenkai iškelta nauja byla
  "Tu girtas, išsiblaivyk": internete išjuokti Porošenkos pasiūlymai dėl Donbaso
  Lukašenka pasisakė apie Zelenskio ir Putino susitikimą NVS viršūnių susirinkime

  Svarbiausios temos