16:18 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid susitikimo metu Kremliuje, 2019 metais balandžio 18 dieną

  Ekspertas: tikėtinas Putino vizitas Tartu gali būti nesusijęs su Kaljulaid

  © Sputnik / Алексей Дружинин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Dalyvavimas tokiuose renginiuose yra naudingas ir būtinas, tačiau dar per anksti kalbėti apie Rusijos ir Estijos santykių atšilimą, mano ekspertas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid vizitas į Maskvą balandžio mėnesį buvo tam tikra provokacija, sakė Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu Sputnik Lietuva metu.

  Pasak jo, dar anksti kalbėti apie Estijos ir Rusijos santykių atšilimą.

  "Remiantis rezultatais, Kaljulaid leido sau gana nemalonius ir nepriimtinus pasakojimus, kurie nėra naudingi dvišaliams santykiams, todėl kalbėti apie bet kokį atšilimą tarp prezidentų, mano manymu, yra per anksti, tam nėra jokios priežasties. <...> Kalbant apie vizitą finougrų tautų kongrese, aš visiškai sutinku, kad jei kalbame apie tokį formatą, tai įmanoma tik todėl, kad Rusija yra daugybės finougrų tautų gimtinė", — sakė jis.

  Ekspertas pabrėžė, kad Maskva pati nustato savo dalyvavimo renginiuose laipsnį ir formatą.

  "Jei Kaljulaid nori matyti būtent Rusijos prezidentą, tai tikriausiai gerai, bet, tiesą sakant, tai priklauso nuo daugybės papildomų aplinkybių. Todėl, mano nuomone, kalbėti apie atšilimą yra per anksti, o dalyvauti tokiame suvažiavime yra visiškai įmanoma, tam tikru lygiu — net būtina", — padarė išvadą Bruteris.

  Antradienį Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid išsiuntė kvietimus Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui, taip pat Suomijos ir Vengrijos vadovams į pasaulinį finougrų tautų kongresą Tartu mieste.

  Renginys skirtas klimato kaitos poveikiui šalims ir kultūrinėms inovacijoms.

  Dar šia tema

  Lietuva atrodo vis pilkiau drąsios ir pragmatiškos Estijos užsienio politikos fone
  Estijos prezidentė rėžė Ukrainai tiesą
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Estija, Vladimiras Putinas, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos