15:59 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
  23

  Parlamentarai priėmė įstatymą, kuriuo reikalaujama, kad premjeras prašytų atidėti "Brexit" trims mėnesiams, jei spalio 19 dieną nebus pasiektas susitarimas su ES

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas parašys laišką Briuseliui, kuriame prašys pratęsti "Brexit", jei iki šeštadienio į rankas negaus susitarimo su ES, kurį trečiadienį patvirtino Parlamentas, trečiadienį sakė ministras Stivenas Barklis (Stephen Barclay), rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.

  Akcija prieš Brexit Londone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  JK turėtų pasitraukti iš ES spalio 31 dieną. Baimindamiesi, kad Džonsonas gali išvesti šalį iš ES be susitarimo, parlamentarai priėmė įstatymą, kuriuo reikalaujama, kad ministras pirmininkas prašytų trijų mėnesių atidėjimo, jei spalio 19 dieną nebus pasiektas susitarimas su ES. Vyriausybės Edinburgo sesijos teismui pateiktuose dokumentuose teigiama, kad Džonsonas laikysis įstatymų, nepaisant to, kad pats premjeras nuolat sako, jog Didžioji Britanija spalio 31 dieną pasitrauks iš ES.

  "Galiu patvirtinti, kad, pirma, kaip ne kartą sakė premjeras, vyriausybė laikysis įstatymų. Antra, vyriausybė vykdys teisme duotus pažadus dėl įstatymo", — teigė Barklis, kalbėdamas Bendruomenių rūmuose.

  Paklaustas, ar tai reiškia laiškų siuntimą į Briuselį, kuriuose prašoma pratęsti galiojimą, Barklis atsakė teigiamai.

  Barklio ir Džonsono kolegų abejonės Parlamente yra susijusios su premjero nuolatiniais teiginiais, kad jis mieliau "numirtų griovyje", nei prašytų atidėti "Brexit".

  Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną. Pradinė "Brexit" data buvo atidėta nuo kovo 29 dienos dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų. Be šio susitarimo šalis pasitrauks iš Sąjungos "kietuoju būdu", dėl kurio gresia labai nemalonūs ekonomikos pokyčiai, nes nuo to laiko visos ES įstatymų nuostatos nebus taikomos šaliai.

  "Skyrybų" susitarimas — šalies ir Sąjungos "skyrybų" sąlygos — buvo parengtas sunkiose derybose su buvusios JK ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybe. Mei atsistatydino nesėkmių su "Brexit" metu. Kliūtis susitarime — nuostatos dėl "backstop" — Šiaurės Airijos (Jungtinės Karalystės dalies) sienos ir ES šalies Airijos, esančios saloje, kurios dalis yra Šiaurės Airija. ES ne kartą pareiškė, kad neketina keisti "skyrybų" susitarimo, tačiau gali svarstyti keletą pasiūlymų situacijai ištaisyti, tačiau taip, kad nebūtų pažeistos dabartinės nuostatos.

  Anksčiau dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė, kad spalio 31 dieną Britanija išstos iš ES su arba be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kokiam skaičiui lietuvių reikia nuolatinio gyventojo statuso Anglijoje
  Buvęs Lietuvos premjeras naujajame Lenkijos Parlamente rado "Putino draugų" 
  Auštrevičius priminė, kad Paksas pasirašė Lietuvos narystės NATO susitarimą
  Tegai:
  Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija, ES

  Svarbiausios temos