17:11 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  "Šėtoniška šventykla" yra oficialiai pripažinta JAV religinė organizacija, todėl, pasak akademijos atstovų, jos nariai turi teisę rinktis ir diskutuoti apie savo religinius įsitikinimus

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Elitinėje JAV Karinėje jūrų pajėgų akademijoje satanistai gaus teisę rinktis, bet negalės organizuoti pamaldų, trečiadienį paaiškino akademijos atstovė.

  Anksčiau internete pasirodė elektroninio laiško, kuriame administracija pranešė, kad studentams satanistams buvo leista rengti "šetoniškas pamaldas", kopija.

  Tačiau akademijos atstovė Alana Garas, kurios žodžius cituoja leidinys "Military Times", paaiškino, kad apie "juodąsias mišias" nekalbama. Anot jos, laišką suskubta nusiųsti be vadovybės patvirtinimo.

  "Gardemarinų grupė, kurių įsitikinimai atitinka "Šėtoniškos šventyklos" įsitikinimus... paprašė suteikti vietą, kur jie galėtų susirinkti, kad galėtų diskutuoti ir dalytis savo religiniais įsitikinimais. Jie paprašė vietų "grupinėms užsiėmimams", o ne "šėtoniškoms pamaldoms", — paaiškino akademijos atstovė.

  Ji pridūrė, kad "Šėtoniška šventykla" oficialiai pripažinta religinė organizacija, todėl ji neapmokestinama.

  "Gardemarinai turi teisę rinktis ir diskutuoti apie savo religinius įsitikinimus laisva valia, tačiau reikia pažymėti, kad... kariai neturi dalyvauti partijos politiniuose veiksmuose ir turi vengti to, kad iš jų elgesio būtų galima vertinti, neva Gynybos departamentas pritaria ar palaiko tas ar kitas politines užduotis ar grupes", — pridūrė akademijos atstovė.

  JAV Karinė jūrų pajėgų akademija yra Anapolyje, Merilando valstijoje. Ji įkurta 1845 metais. Akademijos absolventais buvo daugybė JAV politinių ir karinių vadovų, tarp jų ir prezidentas Džimas Karteris bei senatorius Džonas Makeinas, taip pat visuomenės veikėjai, sportininkai ir astronautai.

  "Satanistų šventykla" buvo įregistruota JAV 2013 metais. Organizacija teigia, kad šėtonišką simboliką naudoja lygybei, socialiniam teisingumui ir sekuliarizmui skatinti. Organizacijos nariai neigia, kad jie garbina šėtoną — piktąją dvasią, aprašytą daugelio religijų šventraščiuose, — ir sako, kad jie šėtono įvaizdį naudoja tik kaip individualistinės filosofijos simbolį.

  Satanistai dažnai kritikuoja valstybines institucijas, išjuokdami netinkamą, jų manymu, valstybės suartėjimą su krikščioniškomis organizacijomis. Skirtingais laikais jie reikalavo valstybinėse įstaigose įrengti demono Bafometo statulą ir mokyklose mokyti satanizmo.

  Dar šia tema

  Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
  Nauji žmonijos namai. Kur persikels žmonės, kai Saulė užges
  Penktadienis, 13-oji: ar verta jo bijoti?
  Bažnyčios įtaka valdžiai: Seimas atsisakė pripažinti "Romuvos" bendriją
  Tegai:
  religija, JAV

  Svarbiausios temos