02:00 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Nuo spalio 16 dienos JAV Valstybės departamentas įvedė naujus reikalavimus Kinijos ambasados ir konsulatų diplomatams valstijose

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Pekinas ketvirtadienį išreiškė protestą Vašingtone ir surengė pranešimą dėl naujų reikalavimų Kinijos diplomatams, dirbantiems JAV, per trumpą spaudos konferenciją sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Genas Šuanas, praneša RIA Novosti.

  Nuo spalio 16 dienos JAV Valstybės departamentas įvedė naujus reikalavimus Kinijos ambasados ir konsulatų diplomatams valstijose, pagal kuriuos jie privalo iš anksto pranešti JAV užsienio reikalų institucijoms apie oficialius vizitus pas valdžios, universitetų ir tyrimų institutų atstovus. Buvo pažymėta, kad šis veiksmas turėtų paskatinti Kinijos valdžią suteikti Amerikos diplomatams didesnę judėjimo laisvę Kinijoje.

  "JAV Valstybės departamentas pateikė papildomus reikalavimus Kinijos diplomatams, dirbantiems JAV vykdant įprastas pareigas. Kinija šiuo atžvilgiu protestavo ir jau pateikė griežtą požiūrį Amerikai", — sakė Genas Šuanas.

  Jis pabrėžė, kad JAV teiginiai, jog Kinija riboja KLR dirbančių Amerikos diplomatų veiksmus, neturi jokio pagrindo.

  "Kinija reikalauja, kad JAV ištaisytų savo klaidas, pakeistų sprendimą, sudarytų būtinas sąlygas ir paramą Kinijos diplomatams jų darbe JAV, užuot sukūrusios kliūtis", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Rusija ir Kinija patvirtino JAV kišimosi į abiejų šalių reikalus faktus
  Trampas: Kinija jau pradėjo vykdyti prekybos susitarimą su JAV
  Tegai:
  protestas, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos