03:12 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
  30

  Junkerio pranešime pabrėžiama, kad EK patvirtino susitarimą, Didžiosios Britanijos premjeras leido suprasti, jog jis taip pat sutinka

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos derybininkai pasiekė susitarimą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos ("Brexit") prieš ES valstybių vadovų viršūnių susitikimą, "Twitter'yje" rašė Europos Komisijos prezidentas Žanas-Klodas Junkeris.

  "Kai yra noro, yra ir susitarimas — ir mes jį turime! Tai teisingas ir subalansuotas susitarimas ES ir Jungtinei Karalystei... Aš rekomenduoju aukščiausiojo lygio susitikime priimti šį susitarimą", — rašė jis.

  Junkerio pranešime pažymėta, kad Europos Komisija patvirtino susitarimą, Didžiosios Britanijos premjeras leido suprasti, kad jis taip pat sutinka.

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas taip pat paskelbė apie naują susitarimą su ES dėl "Brexit" ir paragino Parlamentą šeštadienį palaikyti šį dokumentą.

  "Mes pasiekėme puikų naują susitarimą, kuris (mūsų reikalų) kontrolę perduoda į Britanijos rankas. Dabar Parlamentas šeštadienį privalo užtikrinti "Brexit", kad galėtume spręsti kitus prioritetinius klausimus, tokius kaip pragyvenimo išlaidos, Nacionalinė sveikatos tarnyba, nusikalstamumas ir ekologija", — rašė Džonsonas Twitter paskyroje.

  Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną. Tikimasi, kad šeštadienį šalies Parlamentas balsuos dėl naujo susitarimo.

  Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną. Pradinė "Brexit" data buvo atidėta nuo kovo 29 dienos dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų. Be šio susitarimo šalis pasitrauks iš Sąjungos "kietuoju būdu", dėl kurio gresia labai nemalonūs ekonomikos pokyčiai, nes nuo to laiko visos ES įstatymų nuostatos nebus taikomos šaliai.

  "Skyrybų" susitarimas — šalies ir Sąjungos "skyrybų" sąlygos — buvo parengtas sunkiose derybose su buvusios JK ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybe. Mei atsistatydino nesėkmių su "Brexit" metu. Kliūtis susitarime — nuostatos dėl "backstop" — Šiaurės Airijos (Jungtinės Karalystės dalies) sienos ir ES šalies Airijos, esančios saloje, kurios dalis yra Šiaurės Airija. ES ne kartą pareiškė, kad neketina keisti "skyrybų" susitarimo, tačiau gali svarstyti keletą pasiūlymų situacijai ištaisyti, tačiau taip, kad nebūtų pažeistos dabartinės nuostatos.

  Anksčiau dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė, kad spalio 31 dieną Britanija išstos iš ES su arba be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Džonsonas "padėjo kortas ant stalo" per karalienės kalbą
  Ministras papasakojo apie Džonsono veiksmus nesant susitarimo su ES
  Tegai:
  Didžioji Britanija, ES, Brexit, Borisas Džonsonas, Žanas Klodas Junkeris

  Svarbiausios temos