12:15 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Lenkijos analitikai pabrėžia, jog Rusijos kaupiamas nebranduolinis karinis potencialas kels vis didesnę grėsmę NATO narėms ir jų partneriams, ir į tai turėtų būti atsižvelgta, rengiant aljanso gynybos strategiją

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Lenkijos tarptautinių santykių instituto prie šalies Vyriausybės analitikai pareiškė, kad Rusija pastaraisiais metais žymiai padidino karinį potencialą, praneša "RT".

  Anot dokumento autorių, tai parodė pratybos "Centras-2019" ir "Sąjungos skydas". Visų pirma, pažymima, kad Maskva yra pasirengusi perkelti karius į bet kurį šalies tašką, o armija yra aprūpinta tam reikiamu ginkluotės kiekiu.

  Be to, Lenkijos ekspertai tvirtina, kad Rusija sugeba vykdyti karines operacijas bent dviem strateginėmis kryptimis, be to, ji ruošiasi pilno masto ginkluotam konfliktui be branduolinio ginklo panaudojimo.

  "Taigi, Rusijos kaupiamas nebranduolinis karinis potencialas kels vis didesnę grėsmę NATO narėms ir jų partneriams, ir į tai turėtų būti atsižvelgta, rengiant aljanso gynybos strategiją", — tvirtina analitikai.

  "Centras-2019" pratybos parodytos vaizdo įraše "pirmuoju asmeniu" >>

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad pratybos yra gynybinio pobūdžio. Pavyzdžiui, pratybose "Centras-2019" sąlyginis priešininkas buvo suprantamas kaip valstybės, prisidedančios prie terorizmo plitimo.

  Dar šia tema

  Rusijoje prasidėjo stambiausios strateginės pratybos "Center-2019"
  Politologas: JAV naudoja informacinį terorizmą prieš Kaliningradą
  Karinių transporto priemonių avarija pratybose "Centr-2019" — video
  "Centras-2019" pratybos parodytos vaizdo įraše "pirmuoju asmeniu"
  Tegai:
  NATO, karinės pratybos, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos