06:19 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  NATO vėliava

  Vokietijos politikas sukritikavo įprotį gręžiotis į JAV ir NATO sprendimus

  © Photo: Lietuvos Respublikos Seimas / Dz.Barysaite
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  1910

  Vokietijos politiko teigimu, atsižvelgiant į dabartinės padėties Europoje ir visame pasaulyje sudėtingumą, reikia sustiprinti JT ir tarptautinės teisės vaidmenį

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Vokietijos socialdemokratų partijos vadovo pavaduotojas Ralfas Štegneris "vakarykšte politika" laiko įprotį gręžiotis į JAV ir NATO sprendimus ir ragina sustiprinti tarptautinės teisės vaidmenį sprendžiant aktualias problemas, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad politika, kuri rėmėsi ir nuolat gręžiojosi į JAV ir NATO sprendimus, — tai vakarykštė politika. Manau, kad turime labiau pasikliauti tarptautiniais susitarimais įvairiais klausimais", — sakė Štegneris susitikime su Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininku Konstantinu Kosačiovu Maskvoje.

  Anot Vokietijos politiko, visada lengviau palaikyti dialogą dvišaliu formatu, tačiau, atsižvelgiant į dabartinės padėties Europoje ir visame pasaulyje sudėtingumą, paprastos dvišalės derybos ne visada gali duoti norimą rezultatą, nes užduotis yra sudėtingesnė.

  "Ir jei mes svarstome tokius klausimus kaip klimato pokyčiai, pabėgėliai, tada turime įtraukti daugiau šalių. Todėl šia prasme JT ir tarptautinės teisės vaidmens sustiprinimas yra tie aspektai, kuriems turime skirti daugiau pastangų", — paragino politikas.

  Dar šia tema

  Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių
  Ekspertas: Lietuvos vadovybei reikia JAV karinės bazės, kad išlaikytų valdžią
  Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), JAV, NATO, Vokietija

  Svarbiausios temos