19:16 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

  Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo

  © AP Photo / Francois Mori
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Prancūzijos prezidentas mano, jog derėtų būti "atsargiems", kol Europos ir Britanijos parlamentai ratifikuos susitarimą

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas palankiai įvertino pasiekimus, susijusius su "Brexit" susitarimu, tačiau pažymėjo, kad reikia būti "atsargiems", kol jį ratifikuos Britanijos ir Europos parlamentai, praneša RIA Novosti.

  "Šį rytą sulaukėme gerų naujienų, kai buvo sudarytas susitarimas, kuris atrodo priimtinas Europos Sąjungai ir Britanijai. Dabar turime pereiti prie kitų etapų", — Briuselyje žurnalistams sakė Makronas.

  Kartu Prancūzijos vadovas pridūrė, kad verta būti "atsargiems", kol Europos ir Britanijos parlamentai ratifikuos susitarimą.

  "Šis susitarimas, manau, leidžia mums atsakyti į politinius ir techninius tiek mums, tiek JK susirūpinimą keliančius klausimus. Susitiksime šiandien po pietų. Tada susitarimas turėtų būti ratifikuotas Europos ir Britanijos parlamentuose. Ir tik tada jis gali būti svarstomas. Tačiau šiame etape galime tik džiaugtis, kad derybos atnešė šį tą teigiamo", — sakė Emanuelis Makronas.

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė, kad Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos derybininkai pasiekė susitarimą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos ("Brexit") prieš ES valstybių vadovų viršūnių susitikimą.

  "Kai yra noro, yra ir susitarimas — ir mes jį turime! Tai teisingas ir subalansuotas susitarimas ES ir Jungtinei Karalystei... Aš rekomenduoju aukščiausiojo lygio susitikime priimti šį susitarimą", — rašė Žanas Klodas Junkeris.

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas taip pat paskelbė apie naują susitarimą su ES dėl "Brexit" ir paragino Parlamentą šeštadienį palaikyti šį dokumentą.

  ​Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną. Tikimasi, kad šeštadienį šalies Parlamentas balsuos dėl naujo susitarimo.

  Pradinė "Brexit" data buvo atidėta nuo kovo 29 dienos dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų. Be šio susitarimo šalis pasitrauks iš Sąjungos "kietuoju būdu", dėl kurio gresia labai nemalonūs ekonomikos pokyčiai, nes nuo to laiko visos ES įstatymų nuostatos nebus taikomos šaliai.

  "Skyrybų" susitarimas — šalies ir Sąjungos "skyrybų" sąlygos — buvo parengtas sunkiose derybose su buvusios JK ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybe. Mei atsistatydino nesėkmių su "Brexit" metu. Kliūtis susitarime — nuostatos dėl "backstop" — Šiaurės Airijos (Jungtinės Karalystės dalies) sienos ir ES šalies Airijos, esančios saloje, kurios dalis yra Šiaurės Airija. ES ne kartą pareiškė, kad neketina keisti "skyrybų" susitarimo, tačiau gali svarstyti keletą pasiūlymų situacijai ištaisyti, tačiau taip, kad nebūtų pažeistos dabartinės nuostatos.

  Anksčiau dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė, kad spalio 31 dieną Britanija išstos iš ES su arba be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Džonsonas "padėjo kortas ant stalo" per karalienės kalbą
  Paaiškėjo, kodėl pasaulis nemėgsta Rusijos
  Ministras papasakojo apie Džonsono veiksmus nesant susitarimo su ES
  Tegai:
  ES, Brexit, Emanuelis Makronas, Prancūzija

  Svarbiausios temos