07:01 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Lukašenka, susitikęs su Rusijos regiono vadovu, prisipažino, kad Rusija jam yra ideologija, kurios jis niekada neatsisakys

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad Minskui Rusija yra daugiau nei šalis.

  "Aš dažnai sakau: jei kas nors Rusijoje mano, kad tai yra jų Rusija, tai yra ir mūsų Rusija. Reikia priprasti. Rusija yra <...> ideologija, ir jos iš manęs neįmanoma išmesti", — sakė jis susitikime su Novgorodo srities gubernatoriumi Andrejumi Nikitinu.

  Anot Baltarusijos vadovo, "kai kurios žiniasklaidos priemonės Maskvoje, o gal ir daugelis, nerimauja, kad dažnai bendraujame su (Rusijos — Sputnik) regionų lyderiais". Lukašenka pakomentavo, kad sąmokslo teorijų čia nėra: Minskas išties aktyviai bendradarbiauja su Rusijos subjektais.

  Jis priminė, kad "buvo sunkių nesantaikos laikų: ir dujų tiekimą nutraukdavome, ir naftos nepristatinėjome".

  "Ir tik dėl regionų mums pavyko išlaikyti savo santykius, ir šiandien jie yra tinkamo lygio, ne be problemų, bet padoraus lygio", — cituoja Baltarusijos vadovą RIA Novosti.

  Jis tiki, kad Baltarusijos ir Rusijos valdžia sugeba išspręsti probleminius klausimus.

  "Bet kokiu atveju, neturėtume prarasti vienas kito. Ar jūs turite artimesnį sąjungininką nei Baltarusija? Ne. Ir mes neturime artimesnės šalies nei Rusija", — apibendrino Lukašenka.

  Rusijos ir Baltarusijos integracija

  Praėjusių metų pabaigoje Rusija ir Baltarusija nusprendė sudaryti darbo grupę problemoms spręsti ir ekonominei integracijai skatinti. Iki lapkričio buvo planuojama sukurti apie 28 integracijos planus, nustatyti vieningus teisės aktus, o 2021 metais pagal tas pačias taisykles paleisti naftos ir dujų, pramonės, žemės ūkio ir transporto rinkas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras sureagavo į Rusijos ir Baltarusijos integracijos procesą. Linkevičius teigė, kad Vilnius į tai žiūri atsargiai ir vertina kaip galimą Minsko įtraukimą į Maskvos "įtakos sferą". Anot ministro, tokiu būdu Rusija priartės prie Lietuvos sienų.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Rusija jau turi bendrą sieną su Lietuva. Jo nuomone, Linkevičius yra "specifinis žmogus", dirbantis ilgą laiką, tačiau ne visiems pavyksta išlaikyti "regėjimo aštrumą ir realybės jausmą".

  Dar šia tema

  Linkevičius ir ES atstovė atšaukė vizitą į Baltarusiją
  Minskas susirūpinęs dėl NATO pratybų 2020 metais netoli Baltarusijos sienų
  Politologas: Nausėda planuoja padėti Vakarams "atplėšti" Baltarusiją nuo Rusijos
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos