05:00 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojo teigimu, Ukrainos ginkluotosios pajėgos ruošiasi atremti ginkluotą agresiją prie visos Ukrainos sienos, nes Rusijos planai yra akivaizdūs

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojas Aleksejus Taranas mano, kad Rusija neva ruošiasi didelio masto karinei agresijai, Kijevas ketina ją atremti, taip pat iš Baltarusijos pusės. Kita vertus, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojas nepateikia jokių Rusijos grėsmės įrodymų.

  Rusijos Juodosios jūros laivyno laivas
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  "Rusija ruošiasi vykdyti didelio masto karinę agresiją. Šie planai yra gana akivaizdūs. Ukrainos ginkluotosios pajėgos ruošiasi atremti ginkluotą agresiją prie visos Ukrainos sienos. Tai liečia ne tik kontaktinę liniją, bet ir kitus rajonus, prie sienos su Baltarusija ir netoli Krymo ir Besarabijos. Šiandien turime pakankamai apmokytų grupių, galinčių planuoti ir valdyti kariuomenės padalinius šiose svarbiose srityse", — sakė Taranas interviu leidiniui "Tyžden.ua".

  Jis taip pat papasakojo, kad 2014 metais Ukraina turėjo tik keturias taktines bataliono grupes, kurios tuo metu buvo daugiau ar mažiau pasirengusios vykdyti užduotis. Anot jo, šiandien beveik visa Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovinė struktūra yra pasirengusi atlikti savo užduotis.

  "Galime palyginti situaciją 2014 metais ir dabar: penkios taktinės grupės tada ir 17 kovinių brigadų sausumos pajėgose, penkios grupės oro puolimo pajėgose ir dvi pilnavertės jūrų pėstininkų brigados šiandien", — pridūrė jis.

  Dar šia tema

  Kremlius sureagavo į netikėtą Kijevo idėją panaikinti DLR ir LLR
  JT misija: Ukrainos svetainė "Taikdarys" yra neteisėta, ją reikia uždaryti
  Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos