08:41 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)
  21

  Tačiau Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad duomenys apie tebevykdomus artilerijos bombardavimus neatitinka tikrovės

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Kurdai pareiškė, kad, nepaisant paliaubų, Turkijos armija vis dar puola šiaurės Sirijos miestus.

  "Ras al Aino mieste tebevykdomas artilerijos bombardavimas, taip pat naudojami dronai. Ypač smarkiai apšaudomi netoli ligoninės esantys taikiniai", — sakoma Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) pranešime RIA Novosti.

  Keturi greitosios medicinos pagalbos automobiliai negalėjo patekti į Ras al Ainą dėl vykstančių karinių susidūrimų, teigiama pranešime spaudai.

  Apie tebevykstančius apšaudymus taip pat pranešė oficialus Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro atstovas Jensas Lerkė Ženevoje vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje.

  Savo ruožtu Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad šie duomenys neatitinka tikrovės.

  "Jokių apšaudymų nėra, visa tai yra dezinformacija. Nežinau, iš kur jūs visa tai ištraukėte. Aš šiandien kalbėjau su mūsų kariškiais. Jie patvirtino, kad susidūrimų nėra", — sakė jis žurnalistams.

  Įvykiai Sirijos šiaurėje

  Spalio 9 dieną Turkijos vadovas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė apie operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje, nukreiptą prieš Turkijoje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK) ir "Islamo valstybę"*.

  Ankaros veiksmus pasmerkė daugelis Vakarų partnerių, tarp jų ir JAV, tačiau Vašingtonas atšaukė savo karius, atimdamas iš sąjungininkų kurdų ilgalaikę paramą.

  Reaguodami į tai, kurdai sudarė susitarimą su Damasku, o Bašaras al-Asadas nukreipė kariuomenę į konfrontacijos vietą, vyriausybės armija užėmė kelias kurdų gyvenvietes.

  Ketvirtadienį po daugelį valandų trukusių Erdogano ir JAV viceprezidento Maiko Penso (Mike Pence) derybų šalys susitarė 120 valandų sustabdyti Turkijos operaciją, kad kurdai išvestų savo kariuomenės formacijas nuo sienos į Sirijos gilumą.

  Penktadienį SDF arabų-kurdų padalinių vadas generolas Mazlumas Abdi teigė, kad ši sutartis taikoma tik zonai tarp Tel Abjado ir Ras al Aino miestų, tai yra, tik trečdaliui pasienio zonos, kurią kontroliuoja kurdai. JAV specialusis įgaliotinis Sirijoje Džeimsas Džefris (James Jeffrey) patvirtino šiuos duomenis, pažymėdamas, kad Turkija derasi su Maskva ir Damasku dėl likusių regionų.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)

  Dar šia tema

  Norvegija mano, kad būtina išlaikyti Turkiją NATO
  JAV koalicijos kariai susprogdino savo sandėlį Sirijoje
  JAV koalicija pasitraukus kariuomenei sunaikino bazę Sirijoje
  Tegai:
  Sirija, Turkija

  Svarbiausios temos