12:06 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Pasak jos, kitaip nei buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Zelenskis ieško būdų, kaip įgyvendinti Minsko susitarimų nuostatas

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka melavo, kad šalis įgyvendina Minsko susitarimus, skirtus išspręsti konfliktą Donbase, sakė buvusi Aukščiausiosios Rados deputatė Nadežda Savčenko "NewsOne" eteryje.

  Pasak jos, kitaip nei Porošenka, dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Zelenskis ieško būdų, kaip įvykdyti šio dokumento nuostatas.

  "Porošenka anksčiau melavo, kad mes juos vykdome, o iš tiesų nieko nedarė. Zelenskis iš tikrųjų ieško būdų, kaip juos vykdyti", — teigė buvusi deputatė.

  Savčenko pažymėjo, kad nėra lengva įvykdyti visus Minsko susitarimų punktus, kiekvienam iš jų reikės "tam tikrų veiksmų".

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Porošenka pažadėjo "su pasididžiavimu" iškelti Ukrainos vėliavą virš Donecko
  "O kas, jei staiga karas, o aš pavargęs": mieguistas Porošenka posėdyje
  Porošenka įvertino tikimybę patekti į kalėjimą
  Porošenka neatvyko į apklausą, susijusią su incidentu Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Donbasas, Ukraina, Vladimiras Zelenskis, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos