11:41 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  49

  Derybos dėl prekybos susitarimo su ES bus kitas "Brexit" proceso žingsnis, teigė Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. JK vyriausybė ketina pasiekti laisvosios prekybos susitarimą su ES iki 2020 metų pabaigos, jei šalis pasitrauks iš ES spalio 31 dieną, sakė Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas per šeštadienį vykusias diskusijas Parlamente. Rašo RIA Novosti autorė Natalija Kopilova.

  Akcija prieš Brexit Londone
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Jis pažymėjo, kad derybos dėl prekybos susitarimo su ES bus kitas "Brexit" proceso žingsnis.

  "Mūsų tikslas pasiekti laisvosios prekybos susitarimą iki kitų metų pabaigos", — savo ketinimus pakartojo Džonsonas.

  Anksčiau premjeras pažymėjo, kad naujasis susitarimas dėl "Brexit" reiškia "backstop" atmetimą — specialų muitų ir pasienio režimą pasienyje su Airija, o prekybos ir ekonominius santykius reguliuos laisvosios prekybos susitarimas. Tikimasi, kad Šiaurės Airija liks Britanijos muitų teritorija po to, kai Britanija pasitrauks iš ES. Šiuo atveju muitai nebus mokami už prekes, importuotas į Šiaurės Airiją iš kitos Jungtinės Karalystės dalies, išskyrus atvejus, kai šis produktas bus "vėliau perduotas į Sąjungą".

  Jei Didžioji Britanija pasitrauks iš ES spalio 31 dieną, įsigalios maždaug 1,5 metų pereinamasis laikotarpis, kurio metu bus taikomos galiojančios taisyklės.

  Brexit, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс
  Anksčiau dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė, kad spalio 31 dieną Britanija išstos iš ES su arba be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Europos Parlamentas įvardijo balsavimo pradžios dėl "Brexit" susitarimo sąlygą
  Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo
  Tegai:
  laisvos prekybos susitarimas, ES, Brexit, Didžioji Britanija, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos