09:01 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Protestuotojas prieš Brexit netoli viešbučio Thornton Manor, kur 2019 metų spalio 10 dieną susitiko Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir Airijos ministras pirmininkas Leo Vadarkaras, archyvinė nuotrauka

  Britanijos vyriausybė atidėjo balsavimą dėl "Brexit" susitarimo

  © AFP 2019 / PAUL ELLIS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)
  22 0 0

  Premjeras parlamente teigė, kad "Brexit" neketina reikalauti ES atidėti terminų, ir pažadėjo padaryti viską, kad spalio 31 dieną JK išstotų iš Europos Sąjungos

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  JK vyriausybė po to, kai Parlamentas priėmė pakeitimą, kuris privertė jį prašyti pratęsti "Brexit", atidėjo balsavimą dėl susitarimo su ES iki kitos savaitės, sakė JK Bendruomenių rūmų lyderis Jokūbas Viljamas Reesas-Moggas.

  Jis patikslino, kad diskusijos šiuo klausimu vyks pirmadienį.

  Iki šiol neaišku, kokia forma bus sudarytas susitarimas ir kas vyks diskusijose dėl karalienės sosto kalbos, kuri taip pat numatyta pirmadienį.

  Politikas Džonas Berkou pažadėjo, kad po konsultacijų su vyriausybe pirmadienį paaiškins situaciją.

  Balsavimas dėl susitarimo turėjo įvykti šeštadienį, tačiau, priešingai nei teigia premjeras Borisas Džonsonas, deputatai priėmė Oliverio Litvino pateiktą pakeitimą. Anot jo, ministras pirmininkas turės paprašyti atidėti "Brexit" iki 23:00 (sekmadienio 01:00 Lietuvos laiku).

  Pats Džonsonas parlamente teigė, kad neketino reikalauti Europos Sąjungos atidėti "Brexit", ir pažadėjo padaryti viską, kas įmanoma, kad šalis būtų išvesta iš Europos Sąjungos spalio 31 dieną.

  "Aš neprašysiu ES atidėti ir Įstatymas manęs neįpareigoja to daryti. Tolesnis delsimas pakenks šaliai", — sakė premjeras.

  Anot jo, kitą savaitę vyriausybė "pateiks įstatymo projektą, kuris turi būti priimtas siekiant užtikrinti Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos".

  Škotijos nacionalistės partijos lyderis Ijanas Blekfordas, kalbėdamas parlamente, įspėjo Džonsoną, kad jei jis neprašys "Brexit" atidėjimo, jis susidurs su teismo procesu.

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Litvino pataisa yra tam tikras "draudimas" "kietojo Brexit" oponentams: panašu, kad ji išlaikys susitarimo deputatų palaikymą, kol nebus priimtas atitinkamas įstatymas ir nėra visiškai atmetama tikimybė palikti ES be susitarimo. Priėmus pataisą, baiminamasi, kad kai kurie netikėti įvykių posūkiai gali užkirsti kelią civilizuotam Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš ES ir šalis spalio 31 dieną ir šalis tiesiog "pasitrauks" iš sąjungos.

  Anksčiau dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė, kad spalio 31 dieną Britanija išstos iš ES su arba be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)

  Dar šia tema

  Nausėda įvertino naują JK ir ES "Brexit" susitarimą
  Auštrevičius pareiškė, kad iš "Brexit" negalima tikėtis nieko gero
  Tegai:
  susitarimas, Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos