14:42 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Pasak "Darbo solidarumo" profesinės sąjungos vadovo, "nemalonūs incidentai" su Ukrainos piliečiais vyksta kasdien, o lenkai "nebijo", nes tariamai už tai jų nebaudžia

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  Dirbti į Lenkiją išvykę ukrainiečiai skundžiasi pažeminimu dėl savo tautybės, rašo portalas "Obozrevatel".

  Pasak "Darbo solidarumo" profesinės sąjungos vadovo Vitalijaus Machinko, ginant Ukrainos piliečių teises Lenkijoje, darbo migrantams tenka susidurti su "keliančiomis pasipiktinimą žmogžudystėmis, sumušimais, pažeminimais", o teisėsaugos institucijos dažnai ignoruoja ukrainiečių pareiškimus.

  "Šie keliantis pasipiktinimą žmogžudysčių, sumušimų ir pažeminimų atvejai — tik ledkalnio viršūnė. Lenkijos policija labai dažnai atsisako priimti ukrainiečių pareiškimus. O jei ir priima, tai vargu ar vykdys tyrimą, jie nenori tuo užsiimti", — teigė Machinko.

  Jis pridūrė, kad "nemalonūs incidentai" su Ukrainos piliečiais vyksta kasdien, o lenkai "nebijo", nes tariamai už tai jų nebaudžia.

  Tačiau, anot advokatės Irinos Mizinos, kuri užsiima ukrainiečių reikalais Lenkijoje, respublikos policija bando atsisakyti priimti prašymus, jei "jei nieko nenužudė", tačiau tiria visas bylas nepriklausomai nuo tautybės.

  Svarbiausia — patiems pateikti paraišką rašytinę formą. Tačiau yra ir kitų situacijų, kai mūsų tautiečiai įvykdo nusikaltimus prieš lenkus tuo pačiu nacionaliniu pagrindu. Ir vienu, ir kitu atveju tai yra neteisėta", — sakė ji.

  Advokatė pridūrė, kad atvejų, kai darbdaviai pažeidžia ukrainiečių teises Lenkijoje ne daugiau, nei bet kurioje kitoje emigrantų antplūdžio šalyje.

  Dar šia tema

  JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
  Vengrijos valdžios institucijos konfiskuoja pasus, išduotus ukrainiečiams Užkarpatėje
  Estija atsisako priimti pabėgėlius iš Afrikos dėl ukrainiečių antplūdžio
  Tegai:
  patyčios, ukrainiečiai, Lenkija

  Svarbiausios temos