09:13 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  JK premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

  Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos

  © AP Photo / Markus Schreiber
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)
  31 0 0

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas laišką išsiuntė Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik.  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio 31 dienos pabaigos, rašoma pramjero laiške Europos Vadovų Tarybos vadovui Donaldui Tuskui.

  "Rašau, kad praneščiau Europos Vadovų Tarybai apie tai, kad Britanija prašo atidėti ("Brexit" terminus) ... Jungtinė Karalystė siūlo pratęsti šį laikotarpį iki 2020 metų sausio 31 dienos 23:00 (vietos laiku). Jei šalys galės ratifikuoti susitarimą (dėl išstojimo iš ES) iki šios datos, tai "Brexit" atidėjimo terminas baigsis anksčiau. Pagarbiai, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ministras pirmininkas", — rašoma laiške, kurio kopiją galima rasti RIA Novosti.

  Taip pat prieinamoje elektroninėje kopijoje nėra asmeninio ministro pirmininko parašo.

  Laiškas pradedamas žodžiais apie tai, kad parlamentas įpareigojo ministrą pirmininką kreiptis į ES su prašymu atidėti "Brexit".

  Anksčiau Didžiosios Britanijos žiniasklaida su nuoroda į vyriausybės šaltinius, pranešė, kad Džonsonas Tuskui išsiuntė tris laiškus: vieną nepasirašytą asmeninį parlamento priimto "Brexit" pratęsimo įstatymo aprašymą, antrą — pasirašytą — laišką, kuriame sakė nenorintis atidėti "Brexit", kuris jau buvo dukart atidėtas, o trečiame laiške, kurį parašė JK ambasadorius ES Timas Barou, paaiškinama, kad prašymas atidėti "Brexit" buvo išsiųstas tik dėl to, kad nebūtų pažeistas įstatymas.

  Dabar sprendimą dėl "Brexit" priėmimo laiką turi priimti Europos Sąjunga. Anksčiau buvo planuojama, kad Didžioji Britanija pasitrauks iš ES spalio 31 dieną.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)

  Dar šia tema

  Auštrevičius pareiškė, kad iš "Brexit" negalima tikėtis nieko gero
  Džonsonas paragino Parlamentą kuo greičiau įgyvendinti "Brexit"
  "Brexit" atveju Džonsonas ketina sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su ES
  Tegai:
  laiškai, Borisas Džonsonas, Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos