03:46 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Anksčiau Rusijos prezidentas pasiūlė paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje ir kituose regionuose moratoriumą

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. NATO yra atvira dialogui dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo, tačiau Rusijos siūlymas paskelbti jų dislokavimo moratoriumą yra nepagrįstas, interviu laikraščiui "Kommersant" pareiškė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje ir kituose regionuose moratoriumą, savo siūlymą jis pateikė pagrindinėms Europos ir Azijos šalims bei įvairioms tarptautinėms organizacijoms. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas vėliau pranešė, kad NATO reakcija į šį pasiūlymą nuvilia. NATO pareiškė, kad pasiūlymas dėl moratoriumo "nėra patikimas, nes ignoruoja realybę kai kuriose vietose".

  "Esame atviri dialogui, tačiau manome, kad pasiūlymas įvesti moratoriumą yra nepagrįstas, nes Rusija savo teritorijoje jau dislokuoja antžeminio bazavimosi raketas, kurių nuotolis patenka į INF sutarties diapazoną", — pasakė Gottemoeller.

  Iki rugpjūčio 2 dienos tarp JAV ir Rusijos veikė Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), kuri visiškai uždraudė šias raketas. Metų pradžioje Vašingtonas paskelbė sprendimą vienašališkai pasitraukti iš sutarties, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu jos pažeidimu. Maskva atmeta visus kaltinimus. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl to, kaip patys amerikiečiai vykdo sutartį.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV nusprendė sužaisti su Rusija eilinius "žvaigždžių karus"
  Rusijos URM: Rusija yra pasirengusi gerinti ryšius su JAV
  NATO oro gynyba ir policija: ko Lietuva prašė Vokietijos gynybos ministrės
  Paaiškėjo, kodėl pasaulis nemėgsta Rusijos
  Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių
  Tegai:
  Europa, raketos, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos