01:07 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)
  49

  Vokietijos žurnalisto manymu, po Amerikos kariuomenės išvedimo iš Sirijos niekas netrukdys Maskvai "žaisti didįjį žaidimą" regione

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiekė pergalę Sirijoje be karo, parašė Vokietijos laikraščio "Die Welt" apžvalgininkas Michaelis Štiurmeris.

  Žurnalisto teigimu, po Amerikos kariuomenės išvedimo iš Sirijos niekas netrukdys Maskvai "žaisti didįjį žaidimą" regione, kurį Rusija, atrodė, amžinai pralaimėjo 1990 metų pradžioje.

  "Putinas pasiekė tai, apie ką tik svajojo beveik visi protingi karvedžiai per visą istoriją: pergalę be karo", — parašė jis.

  Štiurmeris taip pat pažymėjo, kad NATO "matė geresnių dienų" ir organizacijos vadovybė turėtų pripažinti situacijos rimtumą ir elgtis atitinkamai.

  Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas pradėjo išvesti kariuomenę iš Sirijos šiaurės rytų.

  Spalio 9 dieną Turkijos vadovas Redžepas Erdoganas paskelbė apie operacijos "Taikos šaltinis", nukreiptos prieš Turkijoje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK) ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

  Vėliau Erdoganas ir JAV viceprezidentas Maikas Pensas sutiko pristabdyti Turkijos operaciją 120 valandų, kad nuo sienos su Turkija būtų išvestos Sirijos kurdų gynybos pajėgos. Pensas pareiškė, kad susitarimas reiškia kurdų pajėgų išvedimą iš 30 kilometrų zonos Turkijos ir Sirijos pasienyje, ir kad JAV padės šiam procesui. JAV viceprezidentas pažymėjo, kad JAV kariuomenė negrįš į šį rajoną.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)

  Dar šia tema

  ES ragina Turkiją išvesti kariuomenę iš Sirijos
  JAV išdavė kurdus — išduos ir Baltijos šalis
  Sirijos kurdai pareiškė, kad Turkija vykdo apšaudymą nepaisydama susitarimų
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Rusija, Vladimiras Putinas, Sirija

  Svarbiausios temos