01:24 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  45

  ES nustojo dirbti Europos šalių labui, kai pradėjo plėstis iki Rytų Europos ir Baltijos, mano politologas Aleksandras Dudčakas

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Didžioji Britanija visada buvo ES palankiomis sąlygomis, tačiau dabar problema yra ta, kad "Brexit" šalininkai ir priešininkai aiškiai atskirti geografiškai, sakė politikos analitikas Aleksandras Dudčakas interviu Sputnik radijui.

  "Jei žemėlapį dažytume balta ir juoda spalva, būtų labai aišku, kad išėjimo iš ES šalininkai, jei sakysime, kad jie yra balti, yra susitelkę Anglijoje. Tie, kurie priešinasi išstojimui iš ES, susitelkę Škotijoje. Jei procesas baigsis logiškai, tada pamatysime serialo tęsinį. Faktas tas, kad tai jiems tikrai rimta problema. Jie negali susitarti tarpusavyje, dėl ko sutinka, dėl kuo nesutinka", — sakė jis.

  Akcija prieš Brexit Londone
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс
  Anot Dudčako, Londonas rodo, kad ES yra "sutrūnijusi sąjunga", kuri jau nustojo veikti kai kurių Europos šalių naudai.

  "[Nustojo veikti], kai pradėjo plėstis į Rytų Europą, Baltijos valstybes. Dabar velnias žino ką ten priima. Tegul pagaliau jie parodo, kad ES vis dėlto yra organizacija, kurioje ne visiems naudinga būti, ir šalys ją palieka. Labai įdomus pavyzdys bus Ukrainai", — apibendrino politologas.

  Europos Sąjunga pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario mėnesio, praneša "The Times", cituodama diplomatinius šaltinius.

  Panašios priemonės būtų galima imtis, jei Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui šią savaitę nepavyktų susitarti su Parlamentu.

  Remiantis ES numatytu atidėjimu, "Brexit" gali įvykti 1 arba 15 dienomis lapkričio, gruodžio arba sausio mėnesiais, jei susitarimas bus ratifikuotas nepasibaigus atidėjimo laikui.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Britanijos vyriausybė atidėjo balsavimą dėl "Brexit" susitarimo
  Džonsonas paprašė ES atidėti "Brexit" iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos
  Rusija "minkštai okupuos" Latviją marškinėliais su Putino atvaizdu
  Tegai:
  Brexit, ES, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos