07:59 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Akcija prieš Brexit

  ES pareiškė, kad naujoji "Brexit" sutartis yra vienintelė įmanoma

  © AFP 2019 / PAUL ELLIS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)
  21 0 0

  Europos Sąjunga ir Britanija praėjusį ketvirtadienį susitarė dėl atnaujinto "Brexit" sandorio sąlygų, dabar jį turi ratifikuoti Britanijos Parlamentas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Europos Sąjunga vėl pareiškia, kad praėjusią savaitę pasiektas atnaujintas susitarimas dėl "Brexit" sąlygų yra vienintelis įmanomas. Tai pareiškė vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas dėl "Brexit" Mišelis Barnjė (Michelis Barnier) Europos Parlamente, praneša RIA Novosti

  Edinburgas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  Tuo tarpu Europos Sąjungos atstovai anksčiau ne kartą yra sakę, kad maždaug prieš metus tarp ES derybininkų ir šalies pasiektas susitarimas yra geriausias, vienintelis įmanomas ir neturi būti peržiūrėtas. Tačiau šio susitarimo nepavyko ratifikuoti tris kartus Didžiosios Britanijos parlamente, ir šalys vėl grįžo prie derybų stalo. Spalio mėnesį jie vis dėlto pakoregavo ankstesnę sutartį ir, tokiu būdu, pasiekė atnaujintą sandorį. Tačiau ir jis kol kas įstrigo Britanijos parlamente.

  "Jei Didžioji Britanija nori organizuoto pasitraukimo iš ES, tada šis susitarimas yra vienintelis įmanomas", — pasakė Barnjė.

  Europos Sąjunga ir Britanija praėjusį ketvirtadienį, po kelių savaičių intensyvių ir nelengvų derybų, susitarė dėl atnaujinto sandorio dėl "Brexit" sąlygų, tada jį patvirtino 27 likusių ES šalių vadovų viršūnių susitikimas, ir dabar jį turi ratifikuoti Didžiosios Britanijos parlamentas, nuo to priklauso būsimas šalies ir sąjungos "skyrybų" likimas.

  Tačiau balsavimas Jungtinėje Karalystėje, įvykęs šeštadienį, nedavė rezultatų, kaip ir tas, kas galėjo įvykti pirmadienį.

  Ankstesnę susitarimo versiją tris kartus atmetė Didžiosios Britanijos deputatai, dėl to šalies pasitraukimo iš sąjungos terminas buvo atidėtas nuo šių metų kovo 29 dienos spalio 31 dienai. Dabar Britanija prašo dėl naujo atidėjimo termino — iki sausio pabaigos. Sprendimą dėl jo suteikimo turėtų priimti Europos Sąjungoje likusių šalių vadovų susitikimas. Iki spalio 31 dienos kol kas nesuplanuoti nauji ES valstybių vadovų susitikimai.

  Šalies pasitraukimas iš sąjungos be susitarimo dėl šių "skyrybų" sąlygų abiem pusėms kelia rimtų ekonominių padarinių, nes šaliai nuo jos atsiskyrimo nuo ES momento jau nebebus taikomos Europos Sąjungos normos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)

  Dar šia tema

  "Brexit" atveju Džonsonas ketina sudaryti laisvosios prekybos susitarimą su ES
  Žiniasklaida: ES yra pasirengusi atidėti "Brexit" iki 2020 metų vasario
  ES laukia tolesnių JK veiksmų dėl "Brexit"
  Tegai:
  Didžioji Britanija, ES, Brexit

  Svarbiausios temos