08:33 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Ukrainos valdžia paskelbė "holodomorą" genocidu ir "totalitarinio teroro" aktu prieš ukrainiečius ir siekia, kad tai pripažintų ir pasaulinė bendruomenė

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė nelaiko masinės TSRS gyventojų žūties 1932–1933 metais Ukrainos gyventojų genocidu, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Michaelis Rotas.

  Taip jis atsakė į peticiją, kurioje Bundestagas prašomas pripažinti "holodomorą Ukrainoje 1932–1933 metais kaip Ukrainos gyventojų genocidą, sukeltą sovietinio režimo veiksmų".

  Atsakydamas į peticiją, Rotas pažymėjo, kad to meto įvykius galima apibūdinti kaip "baisią katastrofą, už kurią atsakingi žmonės ir dėl kurios mirė milijonai žmonių". Tačiau jis pridūrė, kad būtina atskirti politinį ir tarptautinį teisinius įvertinimus. Rotas paaiškino, kad tik nuo 1948 metų tarptautinėje teisėje atsirado genocido apibrėžimas.

  "Federalinė vyriausybė nemano, kad įvykiai, įvykę iki 1948 metų, gali būti apibūdinti kaip genocidas pagal tarptautinę teisę", — pateiktas Roto atsakymas Bundestago tinklalapyje.

  Ukrainos valdžia paskelbė "holodomorą" genocidu ir "totalitarinio teroro" aktu prieš ukrainiečius ir siekia to paties pripažinimo pasaulinėje bendruomenėje. Rusijoje Kijevo veiksmai suvokiami kaip bandymas "politizuoti istoriją", sukelti "nepasitikėjimą ir priešiškumą abiejų šalių santykiuose bei supriešinti Ukrainos ir Rusijos tautas".

  JAV pripažino Holodomorą ukrainiečių tautos genocidu >>

  1932–1933 metų badas apėmė ne tik Ukrainą, bet ir visus pagrindinius TSRS grūdų regionus, įskaitant Šiaurės Kaukazą, Žemutinį ir Vidurio Pavolgį, didelę Centrinės Juodosios žemės regiono dalį, Kazachstaną, Vakarų Sibirą ir Pietų Uralą. Tuomet, įvairiais skaičiavimais, žuvo nuo 7 iki 8 milijonų skirtingų tautybių žmonių, iš jų 3–3,5 milijono — Ukrainoje, 2 milijonai —Kazachstane ir Kirgizijoje, 2–2,5 milijono — RSFSR.

  Dar šia tema

  Europarlamentaras pabandė pateisinti korupciją Ukrainoje Rusijos įtaka
  Kremlius sureagavo į netikėtą Kijevo idėją panaikinti DLR ir LLR
  Ukraina apkaltino Rusiją plataus masto karinės agresijos rengimu
  Tegai:
  Holodomoras, Vokietija, Ukraina, TSRS

  Svarbiausios temos