13:09 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Juoda katė, archyvinė nuotrauka

  Kokia medžiaga vadinama juodžiausia planetoje

  © CC0 / pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Prieš penkerius metus britų fizikai sukūrė medžiagą, kuri pripažinta juodžiausia medžiaga planetoje

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Juoda spalva yra viena iš labiausiai paplitusių pasaulyje, atspalvis, kuris sugeria spalvą. Juoda gali būti naktis, katė, net humoras gali būti "juodas". Bet kas iš tikrųjų yra tamsiausias pasaulyje? Apie tai pasakoja "Rambler".

  Gamtoje juodžiausiu mineralu buvo laikomos paprasčiausios akmens anglys. Jos geba absorbuoti iki 96% šviesos. Tačiau to nepakako mokslininkams, ir 2014 metais britų fizikai sukūrė medžiagą, kuri buvo pripažinta juodžiausia medžiaga planetoje.

  Ši medžiaga vadinama "Vantablack", ji sugeria iki 99,965% matomos šviesos. Mokslininkai ją sukūrė iš specialių laboratorijoje užaugintų vamzdelių, kurių kiekvienas yra 10 000 kartų plonesnis už žmogaus plauką.

  "Auga" jie ant aliuminio folijos lakštų. Judėdami tarp tokių mažų vamzdelių, fotonai juose tiesiog "pasimeta" ir beveik neatsispindi, virsdami šiluma.

  Žvelgdami į "Vantablack'ą", žmonės negali suprasti, ką tiksliai mato jų akys: medžiaga neturi aiškių ribų, atrodo, kad tai tarsi bedugnė. Mokslininkai pažymėjo, kad "tamsiąsias" medžiagos savybes galima puikiai pritaikyti įvairiose srityse, pavyzdžiui, teleskopuose, siekiant išvengti šviesos išsklaidymo, norint pagerinti infraraudonųjų spindulių kameras ir kitus prietaisus.

  Beje, dėl aukščiau aprašytų "sulaikančių" fotonų savybių "Vantablack" labai gerai praleidžia šilumą.

  Tegai:
  fizikas

  Svarbiausios temos