09:48 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Karstų gamybos fabrike dirbęs 36 metų vyras darbo metu pasijuto blogai, tačiau verslininkė uždraudė iškviesti gydytojus

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lenkijoje bendrovės savininkė į gatvę išmetė mirštantį darbuotoją, praneša televizijos kanalas "TCH".

  Kilęs iš Karpatų, jis dirbo karstų gamybos fabrike netoli Naujojo Tomyšlo miesto. 36 metų vyras darbo metu pasijuto blogai, tačiau verslininkė, kaip teigiama, uždraudė iškviesti gydytojus ir liepė darbuotojui vykti namo. Kitą dieną vyro kūnas buvo rastas už 125 kilometrų nuo darbo vietos.

  Prokuratūra įmonės savininkei pateikė kaltinimus už tai, kad ji nesuteikė pagalbos savo darbuotojui.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad į Lenkiją dirbti išvykę ukrainiečiai susidūria su "žiauriais žmogžudysčių, sumušimų ir pažeminimo atvejais", o teisėsaugos institucijos dažnai ignoruoja ukrainiečių pareiškimus.

  Kasmet į sezoninius darbus į užsienį nuvyksta apie devynis milijonus ukrainiečių. Pastaraisiais metais šis skaičius labai išaugo ir toliau didėja. Tokia situacija labai pakenkia pačios Ukrainos ekonominei padėčiai.

  Remiantis "Eurostat" duomenimis, dažniausiai ukrainiečiai ieškodami uždarbio renkasi Lenkiją. Anot ukrainiečių migrantų, vietiniai atlyginimai jiems atrodo "kosminiai", nors palyginant su vietinėmis kainomis vos leidžia sudurti galus. Anot ukrainiečių, Lenkijoje į juos žiūri kaip į "pigią darbo jėgą", o darbo sąlygos šalyje "tiesiog siaubingos". Lenkai daugelyje apklausų skundžiasi, kad ukrainiečiai nemoka lenkų kalbos ir konkuruoja dėl darbo vietų.

  Dar šia tema

  JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
  Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
  Estijoje pasiūlyta Ukrainos darbuotojams išduoti korteles su lustais
  Lenkijoje picerijos vadybininkas sumušė aktorių iš Ukrainos
  Tegai:
  darbo migrantai, Lenkija, Ukraina

  Svarbiausios temos