08:52 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)
  34

  Ekspertai sukritikavo eilinį amerikietiško kompiuterinio žaidimo "Call of Duty" epizodą, kurio siužete yra teroristai iš vadinamųjų "Baltųjų šalmų", taip pat neva Rusijos aviacijos įvykdyti apšaudymai iš oro

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Sirijos ekspertai mano, kad JAV ir toliau tęsia informacinį karą prieš Rusiją ir Siriją, "demonizuodamos" ir juodinamos šių šalių įvaizdį net per kompiuterinius žaidimus.

  "RIA Novosti" apklausti ekspertai sukritikavo dar vieną amerikietiško kompiuterinio žaidimo "Call of Duty" epizodą, kurio siužete yra teroristai iš vadinamųjų "Baltųjų šalmų", taip pat neva Rusijos aviacijos įvykdyti apšaudymai iš oro, ir mano, kad tokie žaidimai turėtų būti uždrausti Sirijos Arabų Respublikoje.

  Rusijoje anksčiau buvo siūloma apriboti filmų ir kompiuterinių žaidimų, kuriuose klastojama Rusijos ir Antrojo pasaulinio karo istorija, patekimą į Rusijos rinką.

  Vakaruose plačiai žinoma ir remiama "Baltųjų šalmų" organizacija skelbia, kad jos tikslas — gelbėti civilius gyventojus karo zonose, tačiau Sirijos valdžia kaltina ją ryšiais su ekstremistais ir priešiškos propagandinės veiklos vykdymu. Rusijos užsienio reikalų ministerija "Baltųjų šalmų" veiklą pavadino informacinės kampanijos, kuria siekiama sumenkinti Sirijos valdžią, elementu ir, be to, priskyrė jiems atsakomybę už provokaciją, kuri suteikė Vakarams pretekstą apkaltinti Damaską cheminio ginklo naudojimu ir vyriausybės pajėgų objektų atakavimu.

  Karas Sirijoje kaip įkvėpimas

  Žaidimą "Call of Duty: Modern Warfare" išleisti numatyta spalio 25 dieną. Žaidimo anonsas jau sukėlė skandalą dėl jame dalyvaujančių žmonių, uniformuotų kaip "Baltieji šalmai", kuriuos Rusijos užsienio reikalų ministerija ir Sirijos valdžia laiko teroristais.

  Žaidimo kūrėjai iš kompanijos "Infinity Ward" teigia, kad juos įkvėpė dokumentiniai filmai apie "Baltuosius šalmus", tarp jų ir "Oskarui" nominuotas filmas "Paskutiniai žmonės Alepe" (angl. "Last Men in Aleppo").

  Remiantis oficialiu "Playstation" šią savaitę padarytu pranešimu spaudai, žaidimas nebus prieinamas Rusijos "Playstation 4" vartotojams. Dar rugsėjį parduotuvė "Playstation Store" pradėjo grąžinti pinigus Rusijos klientams, kurie iš anksto užsisakė žaidimą. Kita vertus, nebuvo kalbama apie žaidimo įsigijimo asmeniniam kompiuteriui.

  2009 metais dar vienas šios serijos žaidimas — "Call of Duty: Modern Warfare 2" — sukėlė aršias diskusijas dėl lygio, kuriame žaidėjas kartu su teroristais išgalvotame Rusijos oro uoste apšaudo minią beginklių žmonių. Žaidimas Rusijoje buvo išleistas asmeniniame kompiuteryje be šio lygio, o "Playstation" jis iš viso nebuvo parduodamas.

  Amerikos kareivio-superdidvyrio įvaizdis

  Anot Sirijos eksperto karo ir strateginiais klausimais, atsargos brigados generolo Muhamado Abaso, tokių žaidimų pasirodymas yra natūralus, jie naudojami, siekiant transliuoti Vašingtonui reikiamas idėjas.

  "Tai yra dar vienas informacinio karo prieš Siriją epizodas, kurio tikslas — demonizuoti Sirijos Arabų Respublikos įvaizdį", — pabrėžė Abasas.

  Jo manymu, žaidimas gali būti uždraustas, tačiau šiuo metu nėra taip sunku gauti prieigą net prie uždrausto žaidimo.

  "Sirija, be abejonės, uždraus tokio žaidimo platinimą, tačiau JAV bandys apeiti šį draudimą", — pažymėjo Abasas.

  "Žaidime pavaizduotos neva Rusijos oro atakos — tai tik bandymas demonizuoti ir apjuodinti Rusijos Federacijos įvaizdį. Rusija yra draugiška mums valstybė ir saugo žmoniją nuo amerikiečių terorizmo", — pareiškė Abasas.

  Anot jo, JAV demonizuoja kitas valstybes ir kompiuteriniuose žaidimuose pateikia Amerikos kareivius kaip "superdidvyrius", ginančius žmoniją.

  "Taip mums pateikiamas JAV karių įvaizdis, o savo suverenitetą ginančių tautų įvaizdis juodinamas, ir jos tampa teroristinėmis tautomis", — pareiškė ekspertas.

  Kartu jis pažymėjo, kad įvairios teroristų grupuotės, įskaitant Džabhat al-Nusra*, Vašingtone yra laikomos "kovotojais už gėrį".

  JAV ruošiasi būsimiems karams

  Savo ruožtu Sirijos karo ekspertas, atsargos generolas Turki Al-Hasanas pareiškė, kad JAV hegemonija išreiškiama įvairiomis formomis: kariniame plane, ekonomikos, politikos ir kultūros srityse.

  JAV naikintuvas F-15
  © Sputnik / Антон Денисов

  "Holivude filmuojami filmai, transliuojantys amerikiečių elgesio modelį. Tokie žaidimai kartais gali kalbėti apie būsimus karus", — pareiškė ekspertas.

  Anot jo, tokių žaidimų scenarijai kuriami operatyviniuose žvalgybos skyriuose. Tokių žaidimų scenarijus ekspertas pavadino propaganda.

  "JAV filmuoja tokius filmus ir kuria tokius žaidimus, kad visų pasaulio šalių žmones ir visuomenės nuomonę paruoštų tam, kas gali nutikti ateityje", — pareiškė ekspertas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį sutiko skirti 4,5 milijono JAV dolerių Sirijos civilinės gynybos pajėgoms, dar žinomoms kaip "Baltieji šalmai".

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)

  Dar šia tema

  Turkija pradėjo karinę operaciją Sirijoje
  ES ragina Turkiją išvesti kariuomenę iš Sirijos
  Trampas įvedė sankcijas Turkijai dėl operacijos Sirijos šiaurėje
  Rusijos sraigtasparniai nusileido buvusioje JAV bazėje Sirijoje
  Pentagonas pripažino, kad iš kalėjimų Sirijos šiaurėje pabėgo šimtas kovotojų
  Tegai:
  informacinis karas, kompiuteriniai žaidimai, Rusija, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos