22:26 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Prezidentas universitete skaitė paskaitą, kurioje pristatė Lietuvos ir Japonijos santykių viziją ir aptarė abiejų šalių politinius saitus

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis, skelbia Prezidentūra.

  Pranešama, kad prezidentas universitete skaitė paskaitą "Lietuva ir Japonija: kelias pirmyn", kurioje pristatė dviejų valstybių santykių viziją ir aptarė abiejų šalių politinius saitus, žmonių ryšius, ekonominį bendradarbiavimą, saugumo iššūkius, Čiunės Sugiharos atminimo įamžinimą ir jo humanizmo pamokas.

  Студенты Университета Гифу приветствуют президента Литвы Гитанаса Науседу, архивное фото
  Lietuvos Respublikos Prezidentas
  Gifu universiteto studentai pasitinka Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą

  "Istorija rodo, kad niekas negali užgniaužti žinių ir laisvės troškimo. Anksčiau ar vėliau įgimtas žmogiškas noras žinoti įveikia visas kliūtis. Šią nesulaikomą jėgą, nepripažįstančią kultūrinių skirtumų ir valstybių sienų, bene geriausiai įkūnija universitetai. Skatindami atviras diskusijas ir sprendimų paiešką, jie perduoda jaunajai kartai per ilgus amžius sukauptas žinias. Suteikdami postūmį tolesniam jaunų žmonių gyvenimui, universitetai lemia būtiną visuomenės atsinaujinimą", — sakė Nausėda.

  Президент Литвы Гитанас Науседа вручил подарок ректору Университета Гифу Хисатаки Мориваки, архивное фото
  Prezidentas susitiko su Gifu universiteto prezidentu Hisataka Moriwakiu

  Be to, prezidentas susitiko su Gifu universiteto prezidentu Hisataka Moriwakiu, kuriame padėkojo už Gifu universiteto bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis skatinimą ir indėlį į bendrų mokslinių projektų įgyvendinimą gyvybės mokslų srityje.

  Istoriniame Gifu mieste įsikūręs universitetas aktyviai bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis visame pasaulyje, skatindamas studentų ir tyrėjų mainus. Šis universitetas glaudžiai bendradarbiauja su 45 universitetais iš 16 šalių.

  Tegai:
  apdovanojimas, garbė, Japonija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos