14:40 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Ukrainos CRK vadovas mano, kad rinkėjų registro tvarkymo struktūrų darbo atnaujinimas yra viena iš pagrindinių problemų, kurios turės būti išspręstos prieš rinkimus Kijevo nekontroliuojamoje Donbaso teritorijoje

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Naujasis Ukrainos centrinės rinkimų komisijos vadovas Olegas Didenko mano, kad šiuo metu Kijevo nekontroliuojamoje Donbaso teritorijoje nėra galimybių surengti rinkimų, nes Aukščiausioji Rada turėtų priimti specialų įstatymą, rašo RIA Novosti.

  "Ar apskritai įmanomi rinkimai Donbase? Mano nuomone, šiuo metu ne. Norint juos ten surengti, būtina užtikrinti saugumą. Ukraina turi perimti valstybės sienos kontrolę, užsienio ginkluotosios pajėgos iš šios teritorijos turi būti išvestos", — interviu leidiniui "Focus" sakė Didenko.

  Jo manymu, šį klausimą būtina teisėtai išspręsti.

  "Mes turime įstatymą dėl laikinai okupuotų teritorijų teisinio režimo, kuriame aiškiai teigiama, kad rinkimai laikinai okupuotose teritorijose nevyksta. Norėdami net teoriškai kalbėti apie rinkimus šiose teritorijose, turime priimti kitą įstatymą. Tai yra Aukščiausiosios Rados kompetencija. Kokias ji numatys procedūras, ką paskirs, kol kas sunku nuspėti", — pridūrė Centrinės rinkimų komisijos vadovas.

  Didenko taip pat mano, kad rinkėjų registro tvarkymo struktūrų darbo atnaujinimas yra viena iš pagrindinių problemų, kurios turės būti išspręstos prieš rinkimus Kijevo nekontroliuojamoje Donbaso teritorijoje.

  "Klausimas, kaip nustatyti rinkėjų registro atnaujinimo mechanizmą laikinai okupuotose teritorijose, dar nebuvo nagrinėtas. Manau, kad jei bus rengiamas rinkimų įstatymo projektas (Donbase — Sputnik), šiame procese dalyvaus ir CRK. Mes pasiūlysime kokį nors veiksmingą būdą", — teigė CRK vadovas.

  Anksčiau Ukrainos kontaktinė grupė sutarė dėl "Šteinmejerio formulės", pagal kurią įstatymas dėl specialios vietos savivaldos tvarkos tam tikrose Donecko ir Luhansko srityse laikinai įsigalioja rinkimų dieną ir nuolat — po ESBO rinkimų ataskaitos paskelbimo. Po to Ukrainoje vyko protestai prieš "Šteinmejerio formulės" patvirtinimą.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Kijevas planuoja visiškai blokuoti Donbasą
  Putinas: Zelenskis negali užtikrinti karinių padalinių išskirstymo Donbase
  Buvusi Ukrainos deputatė pasakojo, kaip Porošenka melavo apie karą Donbase
  Tegai:
  rinkimai, Donbasas, Ukraina

  Svarbiausios temos