23:52 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  Baltarusijos vadovas mano, kad Minskas priverstas reaguoti į tokias demonstracijas, tačiau neturėtų "žvanginti ginklais"

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad Minskas turėtų reaguoti į demonstratyvų NATO kariuomenės perkėlimą prie Baltarusijos sienų, pranešė BelTA.

  Baltarusijos vadovas išklausė pranešimą apie karinę-politinę situaciją, rizikas, iššūkius ir grėsmes savo šaliai, taip pat pasiūlymus dėl reagavimo.

  "Tai, be abejo, yra šarvuotas kumštis. Nereikia nuvertinti svarbos. Tačiau 30 tankų ir 30 šarvuočių yra tiesiog juokingi prieš Baltarusijos armiją", — teigė Lukašenka.

  Baltarusijos prezidentas pažymėjo, kad Minskas modernizavo savo armiją, o Baltarusijos vadovybė puikiai supranta, su kokiu priešu ji gali susidurti.

  "Niekada anksčiau karinės pajėgos nebuvo taip demonstratyviai siunčiamos prie mūsų sienų. Niekada to nebuvo. Mano manymu, net Lietuvoje tai pirmą kartą. Tai precedentas. Ir tai pirma. Antra, žinoma, mes tiesiog esame priversti reaguoti į tokias demonstracijas. Žinoma, turime suprasti, kad neturėtume žvanginti ginklais. Mes esame taikinga valstybė, nenorime kariauti", — sakė jis.

  Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą atvyko JAV karinė technika ir kariai. Jie bus dislokuoti Pabradėje iki kito pavasario.

  Kartu su maždaug 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinomis "Bradley" ir kitais ginklais į Lietuvą atvyko pirmosios JAV armijos divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas.

  Pagrindinės NATO pratybos "Defender Europe 2020" vyks netoli Baltarusijos sienų. Jose dalyvaus 18 Europos Sąjungos valstybių.

  Anksčiau Lukašenka išreiškė susirūpinimą dėl artėjančių pratybų. Jis pažymėjo, kad kartu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip apsisaugoti šių pratybų metu.

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos Federacijos ir sąjunginės Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai didėjančia "Rusijos grėsme".

  Tuo pat metu Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudoja Vakarų šalių isteriją, nes siekia didinti pajėgas rytiniame flange.

  Dar šia tema

  Lukašenka nurodė paruošti atsaką dėl JAV tankų dislokavimo Lietuvoje
  Karoblis pareiškė, kad JAV tankai nekelia grėsmės Baltarusijai
  Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, NATO, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos