13:02 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Kirilas Višinskis sukūrė dokumentinį serialą Donbaso žmonės

  Kirilas Višinskis sukūrė dokumentinį serialą "Donbaso žmonės"

  © Sputnik /
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Filmą sudaro aštuoni epizodai, kurie pasirodys kas savaitę. Projektas pasakoja apie žmones, kurie jau penkerius metus gyvena karo sąlygomis Donbase, taip pat apie politologus, žurnalistus ir savanorius, kurie neabejingi regiono problemoms

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Tarptautinės naujienų agentūros "Rossija Segodnia" vykdomasis direktorius, buvęs portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis nufilmavo dokumentinių serialą "Donbaso žmonės".

  Projekto herojai — žmonės, kurie jau penkerius metus gyvena karo sąlygomis Donbase, taip pat tie, kurie gyvena Donbaso problemomis — politologai, žurnalistai, savanoriai. Serialas startavo YouTube kanale ria.ru, jį taip pat galima pamatyti tinklalapyje ria.ru.

  "Šiandien Donbase vyksta pilietinis karas, apie kurį kasdien pranešama naujienose. Jis vyksta jau penkerius metus, ir aš panorau pasikalbėti su Donbaso žmonėmis apie tai, kas jiems nutiko per šitą laiką, kaip jie pasikeitė, kaip jie įsivaizduoja savo ateitį", — papasakojo Višinskis.

  Filmą sudaro aštuoni epizodai, kurie kiekvieną savaitę pasirodys YouTube. Pats Kirilas sąlyginai suskirsto interviu dalyvius į tris grupes: "ekstremalai", socialinės srities specialistai ir analitikai.

  Pirmosios projekto serijos herojė — Donecko nacionalinio universiteto rektorė Svetlana Bespalova. Tarp kitų autoriaus pašnekovų yra Gorlovkos administracijos vadovas Ivanas Prichodko, Donecko Gusako skubios ir atstatomos chirurgijos instituto vadovas Emilis Fistalis, televizijos laidų vedėjas, Šachterske gimęs Dmitrijus Kulikovas.

  Višinskis buvo sulaikytas Kijeve 2018 metų gegužės 15 dieną dėl įtarimo išdavyste ir Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikų, kurios paskelbė nepriklausomybę, rėmimu. Jam buvo skirta iki 15 metų kalėjimo. Teismas aštuonis kartus pratęsė kardomąją priemonę — suėmimą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo areštuotas "už jo tiesioginę profesinę veiklą, už žurnalistinės funkcijos vykdymą".

  Rugpjūčio pabaigoje žurnalistas buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos. Rugsėjo 7 dieną jis grįžo į Maskvą.

  Dar šia tema

  Buvusi Ukrainos deputatė pasakojo, kaip Porošenka melavo apie karą Donbase
  Donbase Ukrainos karys žuvo, užmynęs ant minos
  Ukrainos CRK pareiškė, kad nemato galimybės surengti rinkimus Donbase
  Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske
  Zelenskis įvardijo taikos Donbase sąlygas
  Tegai:
  Donbasas, Ukraina, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos