15:09 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Nacionalistai, pasak Rusijos vadovo, nenori palikti kontaktų linijos ir neleidžia iš ten išvesti kariuomenės

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis turėtų visiškai užbaigti pajėgų atskyrimą Donbase, apie tai pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje po susitikimo su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu.

  "Klausimas toks, ar jis (Zelenskis) užbaigs tai, apie ką pasakė viešai, ir tai, ką jis pats turi tikslą padaryti, o būtent šiuo atveju — atskirti kariaujančias šalis kontakto linijoje dviejose gyvenvietėse", — pasakė Putinas.

  Jis pridūrė, kad šis procesas vilkinamas jau ne pirmus metus, nes nacionalistai nenori pasitraukti ir išleisti Ukrainos kariuomenę iš Donbaso.

  Rusija yra pasirengusi "Normandijos formato" susitikimui

  Putinas papasakojo, kad Rusija visada pasirengusi susitikti "Normandijos formatu" Ukrainos klausimu, tačiau tai turėtų duoti konkrečių rezultatų.

  "Mes visada esame pasirengę rengti bet kokius susitikimus, įskaitant "Normandijos formatu", jei tik jie yra gerai paruošti ir nesukelia tuščių pokalbių, o baigiasi konkrečiu rezultatu, kuris bus naudingas visam sureguliavimui", — pabrėžė Rusijos vadovas.

  "Normandijos formato" derybos dėl Ukrainos egzistuoja nuo 2014 metų, kai minint sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po tų metų vasarį įvykusio valstybinio perversmo Ukrainoje. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Situacijos Donbasse sureguliavimo klausimas aptariamas ir kontaktinės grupės susitikimuose Minske, kuri nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto deeskalavimo veiksmus. Tačiau net ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių tęsiasi susišaudymas.

  Dar šia tema

  Puškovas paaiškino, kodėl Ukraina neturėtų "pasikliauti JAV"
  Leonidas Pasečnikas: Zelenskis taip ir gali likti vien "prezidentu-viltimi"
  Ukraina ir LLR pradėjo kariuomenių atitraukimą Zolotojės rajone
  Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske
  Ukrainos teroras atkeliavo į Amerikos žemę
  Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Donbasas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos