20:21 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  1999 metais ginkluota Albanijos separatistų iš Kosovo išvadavimo kariuomenės ir Serbijos kariuomenės bei policijos konfrontacija baigėsi tuo, kad NATO pajėgos bombardavo Jugoslaviją, kurią tuo metu sudarė Serbija ir Juodkalnija

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Daugiau nei pusė amerikiečių nėra girdėję apie Jugoslavijos bombardavimą per karą Kosove 1999 metais, rodo Sputnik.Nuomonės apklausos rezultatai.

  Tyrimo metu sociologai paklausė JAV gyventojų, ar jie skaitė ar girdėjo apie šiuos NATO koalicijos šalių veiksmus. Remiantis apklausos rezultatais, 54 procentai respondentų pareiškė nežinantys apie bombardavimus. Teigiamą atsakymą davė tik 26 procentai apklaustųjų, dar 20 procentų apklaustųjų buvo sunku atsakyti.

  Seniausia Prancūzijoje tarptautinė tyrimų bendrovė "Ifop" Sputnik užsakymu spalio 2–15 dienomis atliko apklausą JAV. Apklausoje dalyvavo 1001 žmogus, vyresnis nei 18 metų.

  Maksimali duomenų atrankos po visą šalį paklaida yra plius arba minus 3,1 procento, esant 95 procentams patikimumui.

  Tarptautinis projektas Sputnik.Nuomonės startavo 2015 metų sausį, jis reguliariai tiria visuomenės nuotaikas Europos šalyse ir JAV aktualiausiais socialiniais ir politiniais klausimais. Projekto partneriai yra tyrimų bendrovės "Populus", "Ifop" ir "forsa".

  Jugoslavijos bombardavimas

  1999 metais ginkluota Albanijos separatistų iš Kosovo išvadavimo kariuomenės ir Serbijos kariuomenės bei policijos konfrontacija baigėsi tuo, kad NATO pajėgos bombardavo Jugoslaviją, kurią tuo metu sudarė Serbija ir Juodkalnija.

  Įvairiais skaičiavimais, operacijos "Sąjungininkų galia" aukomis tapo nuo 400 iki daugiau nei tūkstančio žmonių.

  Jugoslavijos bombardavimas tapo pirmąja karine aljanso operacija, įvykdyta negavus JT Saugumo Tarybos pritarimo.

  Tegai:
  Sputnik.Nuomonės, NATO, bombardavimas, Jugoslavija, JAV, apklausa

  Svarbiausios temos