06:48 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas pakeitė gyvenamąją vietą dėl blogų politikų

  © AFP 2019 / BRENDAN SMIALOWSKI
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Pakeitęs savo gyvenamąją vietą ir mokesčių mokėjimo valstiją, Trampas apkaltino Niujorko politikus blogu požiūriu

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie gyvenamosios vietos pakeitimą: jis jau nebe Niujorko gyventojas, dabar jo nuolatinė gyvenamoji vieta bus "Mar-a-Lago" dvaras Floridoje.

  JAV prezidentas mokesčių registracijos pakeitimą aiškino prastu miesto politikų požiūriu į jį.

  "Nepaisant to, kad aš kasmet moku milijonus dolerių mokesčių miestui, valstijai ir vietinius mokesčius, su manimi labai blogai elgėsi tiek miesto, tiek valstybės politiniai lyderiai. Mažai su kuo taip blogai elgėsi. Man buvo labai nemalonu priimti šį sprendimą, bet galiausiai visiems dalyviams bus geriau", — penktadienį Twitter parašė jis.

  Anot jo, būdamas prezidentu, jis ir toliau padės Niujorkui ir jo gyventojams.

  Anksčiau "New York Times" pranešė, kad rugsėjo pabaigoje Trampas pateikė "gyvenamosios vietos deklaraciją", kurioje pagrindine gyvenamąja vieta įvardijo savo dvarą "Mar-a-Lago" pietų Floridoje.

  Buvusi prezidento registracijos vieta buvo "Trump Tower" ("Trampo bokštas") Penktojoje aveniu, Manhatano centre, kuriame yra pagrindinis Trampo įmonės biuras.

  Kaip papildomi adresai nurodyti Baltieji rūmai ir Naujojo Džersio golfo klubas. Panašius dokumentus dėl oficialios gyvenamosios vietos pakeitimo pateikė pirmoji JAV ponia Melanija Tramp.

  Pažymima, kad Trampo "persikėlimas" atspindi realią situaciją: pradėjęs eiti prezidento pareigas, jis 99 dienas praleido "Mar-a-Lago" ir tik 20 dienų — "Trump Tower".

  Nemažai Niujorko pareigūnų per teismą verčia Kongresą susipažinti su Trampo mokesčių deklaracijomis. Spalio pradžioje Niujorko federalinis teismas leido prokurorams prašyti prezidento ir jo įmonės mokesčių deklaracijų už pastarųjų aštuonerių metų laikotarpį.

  Vėliau šį sprendimą sustabdė Vašingtono apeliacinis teismas.

  Trampo politiniai oponentai ir kai kurie prokurorai reikalauja paviešinti Trampo mokesčių deklaracijas, nes tikisi rasti galimo įstatymų pažeidimo įrodymų.

  Trampas atsisako skelbti deklaracijas, teigdamas, kad jas vis dar tikrina mokesčių tarnyba. Dokumentų paskelbimas gali parodyti Trampo turto dydį, jo skolinius įsipareigojimus ir sandorius tuo laikotarpiu, kai jis buvo verslininkas ir užsiėmė nekilnojamuoju turtu.

  JAV Konstitucija nesako, ar valstybės vadovui gali būti iškelta baudžiamoji byla. Federaliniams prokurorams draudžiama pareikšti ieškinius dabartiniam prezidentui, tačiau šis draudimas grindžiamas ne teisminiu precedentu, o Teisingumo departamento normomis. Dabartinis teismo sprendimas gali paskatinti ginčą šia tema, viskas priklausys nuo Aukščiausiojo Teismo.

  Dar šia tema

  Simonian išjuokė Trampo "Twitter" žinutę su "Sputnik" žurnalisto citata
  Baidenas išpranašavo NATO žlugimą, jei Trampas bus perrinktas
  Trampas klaidingai pavadino gynybos sekretorių "Esperanto"
  Tegai:
  Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos