12:49 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Donbasas

  Ukrainos ministras pareikalavo "reparacijų" iš Rusijos

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3310

  Ukrainos infrastruktūros ministro teigimu, pirmiausia Rusija turi grąžinti Donbaso teritoriją, po to išmokėti kompensacijas, ir tik tada bus keliamas regiono atkūrimo klausimas

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Pasibaigus konfliktui Donbase, Rusija turėtų sumokėti Kijevui "reparacijas" regionui atkurti, pareiškė Ukrainos infrastruktūros ministras Vladislavas Kriklijus televizijos kanalo "1+1" eteryje.

  "Kalbant apie tai, ar ukrainiečiai mokės už tai, už nekontroliuojamą teritoriją, žinoma, ne. Tai a priori neįmanoma. Pirmiausia jie tegul grąžina mums teritoriją, po to šalis agresorė mokės reparacijas, o po to mes jau kalbėsime apie tai, kaip mes investuosime lėšas ir atskursime šį regioną", — pasakė jis.

  Tikslios sumos, kurios tam reikės, Kriklijus neįvardijo.

  Jo manymu, kol kas užduotis yra "užtikrinti ryšį su tais piliečiais, kurie tiki Ukrainos sėkme".

  "Tam mes įrengiame pasienio kontrolės punktus, turime sukurti daugiau serviso, o šis klausimas susijęs ne tik su Ukrainos rytais", — pasakė Kriklijus ir pridūrė, kad kalbama apie kontrolės punktą pasienyje su Krymu.

  Pasak ministro, Kijevo valdžia ketina atkurti tik jos kontroliuojamą Donbaso dalį ir planuoja prie to pritraukti investuotojus.

  Puškovo atsakymas į pareiškimą dėl "reparacijų" sumokėjimo Kijevui

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas patarė "reparacijų" iš Rusijos reikalaujančiam Ukrainos ministrui išieškoti pinigų Donbaso atkūrimui iš buvusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos ir kitų karinės operacijos Donbase iniciatorių.

  "Reparacijas už Donbaso atkūrimo darbus turėtų apmokėti tie, kurie jį sunaikino. Tegul Ukrainos infrastruktūros ministras išieškos jas iš Porošenkos, Turčinovo, Jaceniuko ir kitų ATO (karinė operacija Donbase — Sputnik) iniciatorių. Tada jis kreipsis tiksliu adresu", — parašė senatorius savo Twitter paskyroje.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Ukrainos valdžia ne kartą apkaltino Rusiją kišimusi į vidaus reikalus ir oficialiai laiko ją "šalimi agresore". Maskva atmeta visus kaltinimus, pabrėždama, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Buvusi Ukrainos deputatė pasakojo, kaip Porošenka melavo apie karą Donbase
  Ukrainos CRK pareiškė, kad nemato galimybės surengti rinkimus Donbase
  Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske
  Zelenskis įvardijo taikos Donbase sąlygas
  Kirilas Višinskis sukūrė dokumentinį serialą "Donbaso žmonės"
  Tegai:
  Donbasas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos