05:37 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Doleriai, archyvinė nuotrauka

  JAV skolos dydis pasiekė naują rekordą

  © Flickr/ 401(K) 2012
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Teigiama, kad didžiausia skolos dalis šiuo metu yra piliečių ir finansų institucijų rankose, Rusija palaipsniui nuo 2014 metų išima lėšas iš JAV skolos

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. JAV vyriausybės skola pasiekė dar vieną rekordą — viršija 23 trilijonus dolerių, pranešė JAV Iždo departamentas.

  Rusijos valiuta, archyvin ėnuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Iš šios sumos 17 trilijonų yra piliečių ir finansų institucijų rankose, likę šeši trilijonai yra paskolos tarp skirtingų federalinės vyriausybės institucijų.

  Tuo metu, kai prasidėjo Donaldo Trampo prezidentavimas, skola buvo mažesnė nei 20 trilijonų dolerių, tačiau dėl padidėjusio federalinio biudžeto deficito ėmė sparčiai augti.

  Šiais metais deficitas sudarė apie trilijoną dolerių. Vien tik Trampo ir respublikonų 2017 metų mokesčių reforma turėtų ją padidinti dviem trilijonais per dešimtmetį. Toliau auga išlaidos gynybai — Pentagono biudžetas yra apie 700 milijardų JAV dolerių per metus.

  Anksčiau JAV investicinės bendrovės "Alliance Bernstein", valdančios 586 milijardų dolerių turtą, analitikai apskaičiavo, kad reali JAV vyriausybės skola siekia 1,832 procentus visos ekonomikos.

  Dėl Vašingtono sankcijų spaudimo Rusija nuo 2014 metų palaipsniui išimdavo lėšas iš JAV valstybės skolos. 2018 metų pavasarį po dar vienos sankcijų bangos Rusijos bankas surengė didelio masto išpardavimą, perpus sumažindamas JAV iždo vertybinių popierių portfelį — nuo 96,05 iki 48,724 milijardo dolerių.

  Rugpjūčio mėnesio JAV Iždo departamento duomenimis, Rusijos investicijos į JAV valstybės skolą sudarė 9,3 milijardo dolerių.

  Dar šia tema

  Kaip baisi Lietuvos vyriausybė tapo viena geriausių per dešimtmetį
  Prancūzijos deputatas paragino išspręsti Rusijos imperijos skolų klausimą
  Dabar oficialu: pasaulio ekonomika ritasi į bedugnę
  Lietuva ginčams su "Gazprom" ir "Veolia" išleis milijonus eurų
  Tegai:
  valstybės skola, JAV

  Svarbiausios temos