18:34 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Ispanijos žiniasklaidoje pasirodė straipsnis, kuriame teigiama, kad galingiausias pagamintas sprogstamasis įtaisas žmonijos istorijoje pasirodė netinkamas tikram karui

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. 1961 metų spalio 30 dieną TSRS išbandė vadinamąją bombą "Caras" Arktyje, tačiau iš tikrųjų tokia didelė bomba pasirodė netinkama tikram karui, sako straipsnio, paskelbto Ispanijos laikraštyje "La Vanguardia", autorius.

  Visų pirma, bombos "Caras", pasak žurnalisto, nebuvo galima gabenti dideliais atstumais. Be to, didžioji jos energijos dalis patekdavo į kosmosą radiacijos pavidalu.

  Sovietų Sąjunga norėjo įbauginti kapitalistines galias neprilygstamu sovietinės technologijos demonstravimu, tačiau iš tikrųjų, teigiama straipsnyje, tai buvo tik didžiulis blefas.

  TSRS vadovybė tai žinojo ir norėjo nuslėpti, tikina autorius.

  AN602 (dar žinoma kaip bomba "Caras") yra termobranduolinė bomba, kurią 1956–1961 metais TSRS sukūrė branduolinės fizikos mokslininkų grupė, vadovaujama akademiko Igorio Kurčatovo.

  AN602 bandymas buvo surengtas 1961 metų spalio 30 dieną, ji buvo išmesta iš lėktuvo "Tu-95V" į "Suchoj Nos" branduolinių bandymų poligoną (Naujosios Žemės sala). Išmatuota sprogimo galia siekė 58,6 megatonos TNT.

  Bomba "Caras" yra galingiausias pagamintas sprogstamasis įtaisas žmonijos istorijoje. Jis įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip galingiausias termobranduolinis prietaisas, išlaikęs bandymus.

  Tegai:
  Sovietų Sąjunga, bomba, Ispanija

  Svarbiausios temos